1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. 'Türkiye Gerçekleri' Adlı Twitter Kullanıcısına FETÖ'den Gözaltı
'Türkiye Gerçekleri' Adlı Twitter Kullanıcısına FETÖ'den Gözaltı

'Türkiye Gerçekleri' Adlı Twitter Kullanıcısına FETÖ'den Gözaltı

Twitter'da "@mustafaselanik3" hesabından "Türkiye Gerçekleri" ismiyle paylaşımlarda bulunduğu ileri sürülen kişi, FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

A+A-

Twitter'da "@mustafaselanik3" hesabından "Türkiye Gerçekleri" ismiyle paylaşımlarda bulunduğu ileri sürülen kişi,  FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Faruk Söker tarafından yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, ''Türkiye Gerçekleri'' adlı twitter hesabını kullandığı belirlenen M.A hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Bunun üzerine, şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şüphelinin FETÖ/PDY ile bağlantısının araştırıldığı öğrenildi.

Twitter hesabından, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden aylar önce "Acele etmeyin Temmuz bayramdan sonra başlayacak", ''Temmuz...'', ''Hata zincirleri devam ediyor. Temmuz ağır olur, Temmuz sıcak olur'', ''Temmuz anlatılacak bir şey değil...yaşayıp göreceğiz'' şeklinde yapılan paylaşımlar, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum