Türkiye Futbol Federasyonu'nun Tüm Kurulları İstifa Etti

31.07.2016 17:42
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Tüm Kurulları İstifa Etti
Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) tüm kurulları,15 Temmuz darbe kalkışması sonrası Gülen örgütüne yönelik soruşturma kapsamındaki güvenlik incelemeleri sebebiyle istifa etti. Kurulların başkan ve üyeleri istifasını sundu.

Türkiye Futbol Federasyonunu’ndan (TFF) yapılan açıklamada, yürütülmekte olan güvenlik incelemesinin daha sağlıklı yapılabilmesi için federasyon bünyesindeki tüm kurulların başkan ve üyelerinin istifalarını sunduğu belirtildi.

TFF'nin Tahkim Kurulu, Profesyonul Futbol Disiplin Kurulu, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Etik, Kulüp Lisans, Merkez Hakem Kurulu, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu bulunuyor.

Federasyonun yönetim kurulu ise görevine devam ediyor.

Federasyondan yapılan açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

“Bilindiği üzere 15 Temmuz'da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele güvenlik incelemeleri yapılmaktadır. Federasyonumuzun tüm çalışanları, Federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler ilk iş olarak devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır.”.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim