Tunus'ta Filistin İçin Uluslararası Konferans

05.09.2012 11:56
Tunusta Filistin İçin Uluslararası Konferans
Tunus'ta Gannuşi'nin öncülüğünde, Filistin'de yaşanan zulüm için uluslararası bir konferans düzenlenecek.

Siyonist işgal zindanlarında yatan Filistinli ve Arap esirlere destek için Tunus'un başkentinde önümüzdeki Kasım ayında Tunus Cumhurbaşkanı'nın öncülüğünde büyük bir uluslararası konferans yapılacak.

Konferansa hazırlık komitesi dün (4 Eylül Salı) yaptığı toplantıda, "Randevumuz Özgürlük" sloganıyla düzenlenecek konferansın tarihini 10-11 Kasım olarak belirledi.

Konferansla ilgili hazırlıklar hakkında yapılan açıklamada, politikacılardan, hukukçulardan ve diğer uzmanlardan oluşan bir ekibin, Siyonist işgal zindanlarındaki esirlere destek için düzenlenecek ve alanında en büyük olacak konferansın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için yoğun çaba sarf ettiği ifade edildi. Açıklamada, hukuk, medya ve ekonomi komitelerinin konferansı bölgesel ve uluslararası düzeyde gündeme getirmek için gece gündüz çalıştığı kaydedildi.

Yaklaşık iki ay sonra yapılacak konferansa otuzdan fazla ülkeden heyetlerin katılacağı belirtilirken, Tunus Cumhurbaşkanı Munsıf El-Merzuki'nin öncülüğünde düzenlenecek konferansın işgal zindanlarındaki esirlerin sorunlarına ışık tutmanın ötesine geçeceği ve esirlerin haklarına kavuşabilmesi için neler yapılabileceğinin konuşulacağı kaydedildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim