1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Tünelleri Kapamak, Gazze’yi Boğmaktır!"
Tünelleri Kapamak, Gazze’yi Boğmaktır!

"Tünelleri Kapamak, Gazze’yi Boğmaktır!"

Rafah Sınır Kapısı'nın açılması çağrısında bulunan Ebu Zuhri: "Alternatif olmadan tünellerin kapatılması Gazze halkını boğmaktır"

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas), alternatif çözüm yolu oluşturulmadan Mısır Gazze Şeridi sınırındaki tünellerin kapatılmasına karşı olduğunu ifade ederek, alternatif sunulmadan tünellerin yıkılmasının abluka altındaki Gazze halkını açlığa mahkum etmek ve Filistinlileri yavaş yavaş boğmak anlamına geleceğini söyledi.

Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Quds Press Haber Ajansı'na konuyla ilgili verdiği demeçte, Mısırlıların Gazze Şeridi sınırındaki tünellerin yıkılmasının Mısır'ın ulusal güvenliğini ilgilendiren bir konu olduğundan bahsetmesinin ikna edici bir gerekçe olmadığını ifade etti.

Hamas Hareketi'nin herhangi bir alternatif çözüm yolu gösterilmeden tünellerin yıkılmasını reddettiğini dile getiren Ebu Zuhri, alternatif bulunması halinde tüneller konusunun konuşulabileceğini belirtti. Ebu Zuhri, alternatif olmadan tünellerin kapatılmasının Gazze Şeridi'nde büyük bir felakete ve insanlık dramına yol açacağını söyledi.

Şu anda yapılanın Gazze halkını açlığa mahkum etmek ve yavaş yavaş boğmak olduğunu kaydeden Ebu Zuhri, alternatif gösterilmesi ve Rafah Sınır Kapısı'nın tamamen açılması halinde Hamas Hareketi olarak tünellerin yıkılmasını anlayışla karşılayacaklarını ifade etti.

FİEM

HABERE YORUM KAT