1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Tünel Çöktü; Bir Kassam Mensubu Şehit Oldu
Tünel Çöktü; Bir Kassam Mensubu Şehit Oldu

Tünel Çöktü; Bir Kassam Mensubu Şehit Oldu

Kassam mücahidi İsam Ömer El-Kettanin direniş tünellerinden birinin çökmesi sonucu şehit oldu.

A+A-

Bugün sabah (5 Haziran Cuma) Gazze'nin doğusunda siyonist işgal güçlerinin saldırılarına karşı yapılan savunma hazırlıklarında askeri amaçla kazılan tünellerden birinin çökmesi sonucu Hamas'ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'na mensup mücahitlerden biri şehit oldu. Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada 23 yaşındaki Isam Ömer el-Kettani'nin hazırlık çalışmalarının devam ettiği sırada tünelin çökmesi sebebiyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

Açıklamada Isam el-Kettani'nin işgal saldırılarına karşı mücadelede ve muhtemel saldırılar karşısında yürütülen hazırlık çalışmalarında gayretli çalışmalarıyla, fedakâr faaliyetleriyle ve onurlu duruşuyla ortaya çıkmış kabiliyetli bir mücahit olduğu ifade edilerek "biz de onun şehit olmasını umuyor ve Yüce Allah'ın şehadetini kabul etmesini diliyoruz" denildi.

Açıklamada siyonist işgal rejiminin muhtemel saldırılarına karşı yürütülen çalışmalarda meydana gelen kazalarda hayatlarını kaybedenlerin cihat amaçlı çalışmalar esnasında hayatlarını kaybetmiş olmaları sebebiyle şehit sayıldığı belirtildi.

Gazze'nin siyonist işgal rejiminin saldırılarında kullandığı doğu sınırlarında herhangi bir yeni saldırı karşısında yürütülecek savunma mücadelesinde kullanılacak tünellerin kazılması çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. İşgal güçlerinin geçtiğimiz yaz gerçekleştirdikleri saldırılarında Gazze içine doğru ilerlemelerini engelleyen ve kendilerine ağır kayıplar verdiren bu tüneller savunma sistemlerinde çok farklı amaçlar için değerlendiriliyor. İçlerine füzeler ve işgalcilerin geçişi esnasında patlatılan bombalar yerleştiriliyor. Mücahitlerin yerden operasyon yapmalarında kullanılıyor. Ateşkesin devam ettiği dönemlerde de askerî eğitim çalışmalarında kullanılıyor.

 

HABERE YORUM KAT