1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tunceli'de İki İlçe Yolu Ulaşıma Kapatıldı
Tunceli'de İki İlçe Yolu Ulaşıma Kapatıldı

Tunceli'de İki İlçe Yolu Ulaşıma Kapatıldı

Tunceli-Pülümür ile Tunceli-Ovacık karayolları, güvenlik gerekçesiyle 15 Eylül'den 18 Eylül saat 05.00'e kadar ulaşıma kapatıldı.

A+A-

Tunceli'de PKK mensuplarınca yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit ve silahlı saldırıları önlemek amacıyla Tunceli-Pülümür ile Tunceli-Ovacık ilçe karayollarının ulaşıma kapatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, her türlü PKK saldırılarından korunması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi amacıyla emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çevresinde her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Tunceli-Ovacık veTunceli-Pülümür karayollarında PKK mensuplarınca yapılan yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit, silahlı saldırı ve benzeri eylemlerin engellenmesi için söz konusu yolların 15 Eylül'den 18 Eylül saat 05.00'e kadar trafiğe kapatıldığı kaydedilen açıklamada: "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından belirtilen tarihler arasında alternatif yol güzergâhlarını kullanmaları önemle duyurulur." denildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT