1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tunceli'de Bazı Karayolları Ulaşıma Kapatıldı
Tunceli'de Bazı Karayolları Ulaşıma Kapatıldı

Tunceli'de Bazı Karayolları Ulaşıma Kapatıldı

PKK militanlarınca yapılan yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit ve silahlı saldırıları önlemek amacıyla Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarının ulaşıma kapatıldığı bildirildi.

A+A-

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, her türlü terör eylemlerinden korunması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi amacıyla emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çevresinde her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Tunceli-Ovacık ve Tunceli-Pülümür karayollarında PKK militanlarınca yapılan yol kesme, araç yakma, gasp, tehdit, silahlı saldırı ve benzeri eylemlerin engellenmesi için, Tunceli-Pülümür karayolunun Şehitmehet Karakolu-Pülümür hattı arasının 29 Ağustos saat 17.00'den, Tunceli-Ovacık karayolunun Karşılar-Aşağıtorunoba mevkileri arasının 30 Ağustos saat 07.00'den itibaren ulaşıma kapatıldığı aktarıldı.

Açıklamada, "Vatandaşlarımızın ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT