1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tümamiral Mücahit Şişlioğlu Tutuklandı
Tümamiral Mücahit Şişlioğlu Tutuklandı

Tümamiral Mücahit Şişlioğlu Tutuklandı

"Balyoz Planı" soruşturması kapsamında Tümamiral Mücahit Şişlioğlu'nun da aralarında bulunduğu 4 asker tutuklandı.

25 Haziran 2011 Cumartesi 00:21A+A-

Gölcük Donanma Komutanlığı’nda ele geçirilen yeni Balyoz belgeleriyle ilgili soruşturma kapsamında, aralarında Tümamiral Haydar Mücahit Şişlioğlu’nun da bulunduğu 4 muvazzaf asker tutuklandı.

Harp Filosu Komutanı Tümamiral Haydar Mücahit Şişlioğlu’nun da aralarında bulunduğu bir grup asker ifade için Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Askerler, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar tarafından sorgulandı. Tümamiral Şişlioğlu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmaları talebiyle İstanbul Nöbetçi 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesine sevkedildi.

Mahkeme, Tümamiral Mücahit Şişlioğlu, Albay Hüseyin Çınar ile Yarbaylar Oğuz Türksoy ve Cenk Hatunoğlu’nun tutuklanmasına karar verdi. 1 asker ise serbest bırakıldı.

’’Balyoz Planı’’ soruşturması kapsamında bugüne kadar, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı, Korgeneraller Korcan Pulatsü ve Ziya Güler ile Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş’ın da aralarında yer aldığı toplam 25 kişi tutuklanmış oldu. (TRT Haber)

HABERE YORUM KAT