1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tuğrul Türkeş MHP'ye Dava Açtı
Tuğrul Türkeş MHP'ye Dava Açtı

Tuğrul Türkeş MHP'ye Dava Açtı

MHP Genel Merkezi’nden, Yıldırım Tuğrul Türkeş'in MHP Merkez Disiplin Kurulu’nca “parti üyeliğinden kesin çıkarma” cezasının iptali istemiyle dava açtığı bildirildi.

A+A-

MHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş'in söz konusu Disiplin Kurulu kararı dışında partilerine gönderdiği, 18 Eylül'de tebellüğ ettikleri Ankara 21. Noterliği’nin “16 Eylül 2015 tarih ve 9072 yevmiye” numaralı yazısıyla MHP ve TBMM Grubu üyeliğinden istifa ettiği ve partiyle bağının kalmadığı belirtildi.

Açıklamada, ancak yine de mezkûr mahkemeye disiplin işlem dosyasının gecikmeksizin gönderileceği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Yıldırım Tuğrul Türkeş, hâlen AKP üyesi ve AKP milletvekilidir. Türkeş, Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ‘2015/476 E’ sayılı dosyası ile Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu kararının kendisi hakkında verdiği ‘MHP Parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası’na karşı, cezanın iptali istemiyle dava açmıştır.”.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT