TÜBİTAK'ta 5 Kişi Görevden Alındı

26.02.2014 14:28
TÜBİTAK'ta 5 Kişi Görevden Alındı
TÜBİTAK'ın Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi'nde görevli 5 kişi, dinleme hukuksuzluğunun ortaya çıkmasıyla görevden alındı.

TÜBİTAK'ın Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi(BİLGEM)'nde görevli 5 kişi, kriptolu telefonların dinlendiğinin ortaya çıkmasından sonra görevden alındı.

TÜBİTAK'ta görevden alınan personelin olduğunu belirten Bakan Işık, Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Doç. Dr. Bahadır Tunaboylu'nun da görevden alındığını bildirdi. Bakan Işık, "TÜBİTAK, maalesef, paralel yapının sızma girişiminde bulunduğu kurumlardan birisi. Bu konuda hassasiyetle çalışıyoruz" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bu sabah BİLGEM'deki kriptolu telefonlara bakan, bildiğim kadarıyla 5 kişi, izne ayrıldı ve kurumla şu anda çalıştıkları mekanla ilişkileri kesildi" diye konuştu.

Bakanı Işık, kriptolu telefonlara ilişkin bir inceleme yapıldığını belirterek, "Bunu, dinlemeyi kim ve nasıl yapmış? diye yapıyoruz" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıklamalarında öne çıkan ifadeleri şunlar:

- TÜBİTAK, maalesef, paralel yapının sızma girişiminde bulunduğu kurumlardan birisi. Bu konuda hassasiyetle çalışıyoruz. Sayın Başbakanın telefonu dinlenmiş. Bu 17 Aralık süreci ile ortaya çıkan bir durum.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim