1. HABERLER

  2. HABER

  3. TSK'dan Balyoz Açıklaması
TSKdan Balyoz Açıklaması

TSK'dan Balyoz Açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz Davası'nda alınan kararlara ilişkin açıklama yaptı.

A+A-

HAKSÖZ HABER

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve yüzlerce emekli/muvazzaf askerin hüküm giydi,ği Balyoz Davası için TSK bugün sitesinde bir açıklama yaptı. Açıklamada davanın hakkaniyetle ve kesin bir hükümle sonuçlanacağının umulduğu belirtilirken hüküm giyen 'silah arkadaşları'nın ve ailelerinin üzüntülerinin paylaşıldığı ibaresine yer verildi.

İşte TSK 'dan yapılan açıklama...

"1. Kamuoyunda “Balyoz Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesince 324 muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

2. Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, Hukuk Devleti olmanın erdemliliği ve Yüce Milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları hakkında başlatılan soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmıştır.

3. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

4. TSK olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT