TSK Bildirisine Taraf'tan Sert Manşet

07.04.2011 11:22
TSK Bildirisine Taraftan Sert Manşet
TSK'nın Balyoz davasına müdahale anlamına gelen dünkü açıklamasına basında sert tepki gösteren gazetelerin başında Taraf vardı.

Balyoz darbe planı davasıyla ilgili dün Genelkurmay'dan "davaya müdahale" olarak yporumlanan bir açıklama gelmişti. Bir kısım medya olayı gayet normal, hatta geç kalınmış bir açıklama olarak değerlendirirken bazıları tepki gösterdi. Ancak en sert tepki Taraf'ın manşetiyle geldi:

NİSAN MUHTIRALARI BAŞLADI!

Genelkurmay, ünlü 27 Nisan muhtırasından dört yıl sonra bu kez Balyoz Davası'nda tahliye talebini reddeden mahkemeye gözdağı verdi: Anlamakta güçlük çekiyoruz.

Genelkurmay Başkanlığı, Balyoz Darbe Planıdavasında sanık olan 30'u general 163 sanığın tutukluğuna itiraz taleplerinin reddedilmesinin ardından internet sitesinde bir bildiri yayımladı. Genelkurmay bildirisinde 163 personelinin tutukluluğuna devam kararı verilmesinin 'anlaşılmaz' olduğu ifade edildi. Bildiride yargılama sürecine de tepki gösterildi.

Genelkurmay, tutukluluğa itirazın reddedilmesi kararına şerh koyan Mahkeme Başkanı Şeref Akçay'ın muhalefet şerhini internet sitesinde yayımlayarak bir ilke imza attı. Sitede dokuz sayfalık itiraz dilekçesi de yer aldı.

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim