Tsipras'a 'Havaya Girme' Uyarısı

09.02.2015 16:55
Tsipras'a 'Havaya Girme' Uyarısı
Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker, Yunanistan'daki solcu Başbakan Tsipras'a "AB sizin Yunan seçmenlere vaatlerinizi aynen kabul edecek diye bir şey yok” mesajı yolladı.

Yunanistan’da solcu Tsipras hükümetinin başa geçmesiyle Avrupa Birliği’nde Atina’nın 300 milyar euroyu aşan kredi borçlarının akıbeti tartışma konusu. Tsipras başbakan olmadan önce 'AB önünde eğilmeyeceği çıkışı' yaparken, AB de Yunanistan’ın Euro Bölgesi'nden çıkması dahil her türlü seçeneğe hazırlıklı olduğuna dair mesajlar veriyor. AB politikalarını belirleyen ve koordine eden Avrupa Komisyonu’nun başkanı Jean-Claude Juncker, Yuann Başbakan Aleksis Tsipras’a, “AB sizin Yunan seçmenlere vaatlerinizi aynen kabul edecek diye bir şey yok” mesajını verdi.

Avrupa Komisyonu’nun Almanya destekli Başkanı Juncker, Alman Sosyalist Parti üyeleriyle görüşmesi sonrası yaptığı açıklamada “Yunanistan, AB’de Tsipras’ın kafasındaki tüm planı kabul edecek bir hava olduğunu farzetmemeli. Euro grubu haftaya Çarşamba meseleyi görüşecek. Sanıyorum, sayın Tsipras ile önümüzdeki hafta görüş alışverişinde bulunma fırsatımız olacak” dedi.

Reuters

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim