1. HABERLER

  2. HABER

  3. Trafo ve Yüksek Gerilim Hattına Saldırı
Trafo ve Yüksek Gerilim Hattına Saldırı

Trafo ve Yüksek Gerilim Hattına Saldırı

Mardin Valiliğince, Trafo ve yüksek gerilim hattına saldırı düzenlendiği açıklandı.

A+A-

Mardin Valiliğince, PKK mensuplarınca kentteki bir trafoya roketatar ve uzun namlulu silahlarla, Nusaybin'de de yüksek gerilim hattına el yapımı patlayıcıyla saldırı gerçekleştirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, PKK mensuplarının 1 Ağustos'ta saat 00.35 sıralarında, Mardin-Diyarbakır karayolu Akreste mevkisindeki Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'ye (DEDAŞ) ait bir elektrik dağıtım trafosuna roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Trafoda bulunan 3 görevlinin güvenlik güçleri olay yerine ulaşıncaya kadar trafoda mahsur kaldığı ifade edilen açıklamada, saldırı nedeniyle trafonun bir kısmında teknik arıza meydana geldiği kaydedildi.

Nusaybin ilçesinde de önceki gün saat 21.30 sıralarında, Doğanlı ve Kuyular mahalleleri arasında bulunan yüksek gerilim hattına örgüt mensuplarınca el yapımı patlayıcı atıldığı, patlamada elektrik direğinin devrildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Tellerin kopması sonucu yangın çıkmış, mahallede tedirginliğe neden olan yangın vatandaşlarca söndürülmüştür. Bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği menfur saldırılarla bölge halkının elektrik alması, sulama yapması engellenerek, geçim kaynağı olan tarım faaliyetlerinin sekteye uğratılması yoluyla zarar görmesi amaçlanmıştır. Bölücü terör örgütünün halkımızın huzurunu bozmaya yönelik her türlü eyleminin engellenmesi, güven ortamının zedelenmemesine yönelik çalışmalarımız aralıksız ve kararlı bir biçimde devam edecektir."

(AA)

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT