TOKAD: “Başbağlar Katliamı, Zalimlerin Kirli Yüzüdür!”

05.07.2010 14:25
TOKAD: “Başbağlar Katliamı,  Zalimlerin Kirli Yüzüdür!”
"Kirli bir sürecin, JİTEM’le, faili meçhullerle ülke halkının hayatının karartıldığı 1990’lı yılların kara lekelerinden biridir Başbağlar!"

TOKAD dernek sekreteri Çetin Yıldırım, Başbağlar katliamının yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Yıldırım, açıklamasında şunları söyledi:

"Sivas'ta 37 kişiyi kim katlettiyse Başbağlar'da da 33 insanı aynı eller katletmiştir. Kirli bir sürecin, JİTEM'le, faili meçhullerle ülke halkının hayatının karartıldığı 1990'lı yılların kara lekelerinden biridir Başbağlar! Zalimlerin, halkımızı birbirine düşürmek isteyerek iktidarlarını sürdürme isteklerinin bir sonucudur Başbağlar katliamı."

Çetin Yıldırım, ayrıca Başbağlar katliamının da sürmekte olan Ergenekon davaları içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım, açıklamasını "Kürt sorunu da başörtüsü yasağı da Başbağlar ve Sivas'ta insanların katledilmesi de ülkede halka düşmanlık yapan aynı egemen ellerin ürünüdür ve biz halk olarak bu kirli elleri artık gördük ve onlara karşı mücadelede kararlıyız." sözleriyle tamamladı.

Haksöz-Haber

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim