TMSF Arap Türk Bankasına El Koydu!

04.07.2011 20:33
TMSF Arap Türk Bankasına El Koydu!
TMSF, BM kararı uyarınca, büyük hissesi Libya'da bulunan Arap Türk Bankası'na el koydu.

Libya’da yaşanan olayların ekonomik etkileri de devam ediyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Birleşmiş Milletler kararı uyarınca Arap Türk Bankası’nın, Libya Foreign Bank’a ait olan yüzde 62’lik kısmını fona devretti.

TMSF’den yapılan açıklamada , bankanın mali bünyesinin sağlam olduğu, her türlü bankacılık hizmetlerini sürdürmeye ve yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceği vurgulandı.

TMSF, Arap Türk Bankası Anonim Şirketi’nin yüzde 62,37 oranındaki hissesinin temettü dışındaki ortaklık haklarının, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 1970 ve 1973 sayılı kararları ile 2011/2001 sayılı Bakanlar Kurulu kararının uygulanması sona erdirilinceye kadar, fon tarafından kullanılacağını bildirdi.

Kararla, Arap Türk Bankası nezdinde Libya Foreign Bank’ı temsilen görev yapan yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür, TMSF tarafından görevden alındı ve bu kişilerin yerine yeni yönetim kurulu üyeleri atandı.

TMSF ayrıca, Arap Türk Bankası’nın mali bünyesinin sağlam olduğunu, bankanın her türlü bankacılık hizmetlerini sürdürmeye ve yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceğini açıkladı. (TRT) 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim