1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Gazze'de İftar
TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Gazze'de İftar

TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Gazze'de İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Gazzeli yoksul ailelere El-Ömeri Câmîi'nde (Ulu Câmî) iftar verdi.

A+A-

Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç iftar öncesi yaptığı konuşmada, TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği bu iftarların Ramazan Ayı boyunca devam edeceğini belirterek, bununla beraber 50 bin gıda kolisi ve her hafta fakir ailelerden bin kişiye iftar yemeği dağıtılacağını ifade etti.

“Filistin Halkı Türkiye Tarafından Yapılan Destekleri Unutmayacaktır”

Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr da: "Türkiye, hükümet ve halk olarak sürekli Filistinlilerin yanında etkin bir şekilde duruyor. Her zaman siyasî, ekonomik, sosyal ve insanî konularda bizi desteklemiştir. Filistin halkı, 2. Abdülhamid Han döneminden bu yana Türkiye tarafından yapılan destekleri hiç unutmayacaktır." dedi.

Bahr, Arap ve Müslüman ülkelere, 8 yıldır süren Gazze ablukasının sonlandırılması için çaba göstermeleri çağrısında bulundu.

İftar programına, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç, Gazze'deki Filistin hükümeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Gazi Hamdi, Gazze'deki Filistin Parlamentosu Başkanvekili Ahmed Bahr ve bazı Filistinli yetkililer katıldı.

Hamas'ın 2006'da Filistin'de genel seçimi kazanmasının ardından İsrail, Gazze Şeridi'ne abluka uygulamaya başlamıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT