1. HABERLER

  2. HABER

  3. THY'den Rusya Yolcularına Duyuru
THY'den Rusya Yolcularına Duyuru

THY'den Rusya Yolcularına Duyuru

30 Kasım-31 Ocak arasında Rusya'ya seyahat edecek yolcuların, rezervasyon değişikliğiyle bilet iptal ve iade işlemleri konusunda bazı haklardan yararlanabileceği bildirildi.

A+A-

Türk Hava Yolları (THY), Rusya ile yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 28 Kasım ile öncesinde düzenlenen biletlerle 30 Kasım-31 Ocak arasında Rusya'ya seyahat edecek yolcuların bazı haklardan yararlanabileceklerini duyurdu.

THY'nin resmi internet sitesinden yapılan "Rusya'ya seyahat edecek yolcularımızın dikkatine" başlıklı açıklamada, "Rusya ile yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 28 Kasım ve öncesinde düzenlenen biletlerle 30 Kasım-31 Ocak arasında Rusya'ya seyahat edecek yolcularımız, bazı haklardan yararlanabilecek. Yolcularımızın bu haklardan yararlanabilmeleri için bilet işlemlerini en geç 18 Aralık'a tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor" denildi.

Yolcuların, rezervasyon değişikliklerini 30 Kasım-28 Şubat arasında aynı ücret sınıfında müsait koltuk durumuna bakılmadan aynı kabin içerisinde ücretsiz gerçekleştirebilecekleri belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Seyahat başlangıç noktasının aynı kalması koşuluyla Türkiye ve KKTC Ercan Havalimanı kalkışlı/varışlı biletlerde, varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde müsait koltuk bulunması durumunda 30 Kasım-28 Şubat tarihleri arasında ücretsiz değişiklik yapabilirsiniz. Seyahat başlangıç noktasının aynı kalması koşuluyla Rusya kalkışlı Türkiye ve KKTC Ercan Havalimanı varışlı biletinizi, varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde müsait koltuk bulunması durumunda 30 Kasım-28 Şubat tarihleri arasında ücretsiz değiştirebilirsiniz."

Biletlerin iptal ve iade işlemlerinin asıl biletin ücret koşullarına göre düzenleneceği vurgulanan açıklamada, herhangi bir ücret farkı ödemeden ya da kesinti yapılmadan biletlerin 28 Şubat'a kadar uzatılabileceği, bilet süresinin bu tarihten sonrası için uzatılması işlemlerinin ise ücret koşulları doğrultusunda gerçekleştirileceği kaydedildi.

AA

HABERE YORUM KAT