1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Tevhid Tugayı'ndan Esed Güçlerine Büyük Darbe
Tevhid Tugayı'ndan Esed Güçlerine Büyük Darbe

Tevhid Tugayı'ndan Esed Güçlerine Büyük Darbe

Tevhid Tugayı'nın, Halep'te 80. Tugay çevresinde rejim güçlerine düzenlediği saldırıda 50 kişinin öldürüldüğü, 4 tankın da imha edildiği bildirildi.

A+A-

Tevhid Tugayı'nın, Halep'te 80. Tugay çevresinde rejim güçlerine düzenlediği saldırıda 50 kişinin öldürüldüğü, 4 tankın da imha edildiği bildirildi.

Halep'teki en büyük direniş gruplarından Tevhid Tugayı'nın basın sorumlusu Salih Anadani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tevhid Tugayı ile diğer muhalif birliklerin desteğiyle denetimi sağlanan 80. Tugay'ın, Şii Ebu Fadıl Abbas desteğindeki rejim güçleri tarafından geri alınmasının ardından bölgede şiddetli çatışmalar çıktığını belirtti.

Rejim güçlerine düzenlenen saldırılarda 50 kişinin öldürüldüğünü, 4 tank ile çok sayıda zırhlı aracın da imha edildiğini aktaran Anadani, "Tevhid Tugayı 80. Tugay'ın denetimini sağlayarak Halep uluslararası havaalanı ile Neyrab askeri havaalanının kara bağlantısını şu anda kesmiş durumda. Rejime bağlı güçler, iki havaalanının muhaliflerin eline geçmemesi için bütün gücüyle saldırıyor" dedi.

Bir haftadan bu yana 80. Tugay ve çevresinde yoğun çatışmaların devam ettiğini söyleyen Anadani, "Muhaliflerin en büyük hedefi Halep ve Neyrab havaalanlarını ele geçirerek rejimin Halep'le kara bağlantısını kesmektir" diye konuştu.

Esed ordusunun Hizbullah ve Şii Ebu Fadıl Abbas Tugayı desteğiyle Halep'in doğusunda direnişçilere saldırılar düzenlediğini ancak başarılı olmadığını dile getiren Anadani, Tevhid Tugayı'nın, kentin doğusunda bir askeri konvoya düzenlediği saldırıda da "Şebbiha" olarak adlandırılan rejime bağlı milis güçlerin ağır kayıplar verdiğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum