1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Terör' Şüphelisi 18 Yaşındaki Genç Öldürüldü
'Terör' Şüphelisi 18 Yaşındaki Genç Öldürüldü

'Terör' Şüphelisi 18 Yaşındaki Genç Öldürüldü

Melbourne'da bir karakola giren 18 yaşındaki genç iki polisi bıçakla yaraladı. Vurularak öldürülen gencin 'terör' şüphelisi olarak arandığı açıklandı.

A+A-

Polis yetkililerinin iddia ettiğine göre, Melbourne'daki Endeavour bölgesinde yer alan karakola ifadeye çağrılan genç kendisini karşılayan iki polise bıçakla saldırdı. Bunun üzerine şüpheli vurularak öldürüldü. Kimliği açıklanmayan 18 yaşındaki gencin 'terör' şüphesiyle arandıkları için pasaportu iptal edilenler arasında bulunduğu bildirildi.

Adalet Bakanı Michael Keenan "Olaya karışan kişi bir terör şüphelisiydi. Polislerin silaha başvurması bir meşru müdafaa eylemidir" dedi.

Karakol yetkilisi Ken Lay ise "Şüphelinin aklında içerideki polislere mümkün olduğu karar zarar vermekten başka bir şey yoktu. Kendisi terör şüphesiyle bir süredir takibimizdeydi" diye konuştu.

Melbourne'un bağlı olduğu Victoria eyaleti emniyet yetkilisi Bruce Giles ise şüphelinin karakola girmeden önce IŞİD bayrağı salladığını belirtti. Yaralı polisler hastanede tedavi altına alındı.

HABERE YORUM KAT