1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. TEOG Sona Erdi
TEOG Sona Erdi

TEOG Sona Erdi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, TEOG sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem merkezî ortak sınavlar tamamlandı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem merkezî ortak sınavlar tamamlandı.

Toplam 1 milyon 167 bin 854 öğrencinin katılımının öngörüldüğü ortak sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 176 okulda ve 92 bin 924 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 21 okulda gerçekleştirildi. Öğrenciler bugünkü oturumda, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girdi.

Sınav öncesinde özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri modüle işlenen 3 öğrencinin hastanede, 179 öğrencinin evde, 10 bin 884 öğrencinin de tek kişilik sınıfta sınava alınması planlandı.

Sonuçlar Haziranda Açıklanacak

TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendiren öğrenciler, 14-15 Mayıs tarihlerinde mazeret sınavlarına girebilecek.

Sınav sonuçları, haziran ayı içerisinde e-okul sisteminde açıklanacak.

Merkezî ortak sınavların soru ve cevapları, öğretmenlerin anlatımıyla görüntülü olarak “www.eba.gov.tr” internet adresinde öğleden sonra yayımlanacak.

AA

HABERE YORUM KAT