Temerrud'ün Arkasında İstihbarat Örgütleri Var

11.11.2013 17:34
Temerrud'ün Arkasında İstihbarat Örgütleri Var
Ebu Zuhri, "Gazze Temerrud" adı verilen hareketin bazı Avrupa ve Arap istihbaratlarının desteklediği hayali bir oluşum olduğunu söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, "Gazze Temerrud" adı verilen hareketin bazı Avrupa ve Arap istihbaratlarının desteklediği hayali bir oluşum olduğunu ve kesinlikle Gazze Şeridi'nde böyle bir hareketin bulunmadığını söyledi.

Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Ürdün Es-Sebil gazetesine verdiği demeçte, "temerrud" adı verilen hareketin Mısır'daki karışıklığın aynısını Gazze Şeridi'nde de çıkarmak istediğini belirterek, Gazze Şeridi'nde söz konusu hareketin bulunmadığını ifade etti.

Ebu Zuhri, adını vermediği Avrupa ve Arap istihbarat birimlerini temerrud hareketini desteklemekle suçlayarak, Gazze Şeridi'ne ve direnişe kurulmak istenen komploların başarısız olacağını söyledi.

Filistin Hükümeti, geçen ay Gazze'de düzenlediği basın toplantısında işgal istihbaratıyla ve Ramallah yönetiminden bazı kişilerle ilişkisi olduğunu itiraf eden bir kişinin temerrud planlarını yayınlamıştı.

Gazeteci-yazar Yasir Ez-Zeatira, konuyla ilgili yaptığı yorumda Gazze'de var olduğu iddia edilen temerrud hareketinin gösterilerini erteleme kararının arkasında halkın söz konusu asılsız harekete itibar etmemesi olduğunu söyledi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim