Teknik-İş: O Kamyonu Meydana Biz Getirdik

06.05.2012 19:51
Teknik-İş: O Kamyonu Meydana Biz Getirdik
Kanlı 1 Mayıs’ta Kazancı Yokuşu’nu tıkayan ve bugüne kadar “derin devletin oraya yerleştirdiği” iddia edilen kamyonu alana getiren Teknik-İş Sendikası’nın Genel Sekreteri Faik Güleçyüz, “Yetmiş yaşındayım, boynumun borcudur gerçekleri anlatmak” diyerek Ta

Kanlı 1 Mayıs’ta Kazancı Yokuşu’nu tıkayan ve bugüne kadar “derin devletin oraya yerleştirdiği” iddia edilen kamyonu alana getiren Teknik-İş Sendikası’nın Genel Sekreteri Faik Güleçyüz, “Yetmiş yaşındayım, boynumun borcudur gerçekleri anlatmak” diyerek Taraf ’a şunları söyledi:

1 Mayıs 1977’de DİSK’e bağlı Teknik-İş Sendikası’nın genel sekreteriydim. Pamuk Eczanesi’nin oradaki bir kamyon meselesi var. O kamyon bizim sendikanın kamyonuydu. Onu biz tuttuk. Bizzat ben tutulmasına vesile olmuş kişiyim. Bizim sendikanın genel merkezi Ankara’da idi. Mitingin organize edilmesi işlerini İstanbul şubemize bırakmıştık. Yapmak istediğimiz bir kamyon tutup; Nazım Hikmet’in ve İbrahim Güzelce’nin büyük posterlerini kamyona takıp, arka tarafına da daktiloları, teksir makinelerini koyup güzergâh boyunca 1 Mayıs bildirisini atalım halka... Böyle bir kurgu yapmıştık sendika olarak. Kamyon önde, Nazım Hikmet, Güzelce posterleri önde... Bildirileri dağıtıyoruz, öyle girdik meydana, şoför arkadaş da oraya park etmiş. Hiçkimse arkasında bunun komplo aramasın. Kader tecelli etti.”

Taraf 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim