1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Tek Askerimiz Kalana Kadar Mücadelemiz Sürecek"
"Tek Askerimiz Kalana Kadar Mücadelemiz Sürecek"

"Tek Askerimiz Kalana Kadar Mücadelemiz Sürecek"

Suriye Türkmen Meclisi Sorumlusu Solak, “Güç kaybetsek de tek askerimiz kalana kadar mücadelemiz sürecek. Aramızdaki en önemli fark, onlar para, bizler ise vatan ve Allah için savaşıyoruz.” dedi.

A+A-

Suriye Türkmen Meclisi Hatay Şube Sorumlusu Usame Solak, Esed rejimine bağlı birliklerin Türkmendağı'nı ele geçirmek için İran, Irak, Hizbullah, Afganistanlı milisler ve Rusya'nın desteğiyle saldırıları sürdürmesine rağmen mücadeleyi bırakmayacaklarını söyledi.

“Rusya İlk Saldırısını Türkmen Köylerine Yaptı”

Solak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'nda şiddetli çatışmaların devam ettiğini belirtti.

Direnişçilerin elindeki tüm imkânlarla vatanlarını korumaya devam ettiğini vurgulayan Solak, “Sözde IŞİD'i vurmaya gelen Rusya, ülkedeki ilk saldırısını Türkmen köylerine yaptı. Saldırılar bugüne kadar devam ederken, Suriye'nin sözde dostları bu olaya sesini bile çıkarmadı. Bu, ülkemiz üzerindeki kirli ittifakı bize bir kez daha gösterdi.” dedi.

“Bombalar Köylerimize Âdeta Yağmur Gibi Yağıyor”

Rusya’dan güç alan Esed'in Türkmendağı'nı ele geçirmek için bütün olanaklarını kullandığını belirten Solak, şöyle konuştu:

“Rusya’nın geldiği günden bu yana çok can ve köy kaybettik. Rejim, Türkmendağı'nı ele geçirmek için İran, Irak, Hizbullah, Afganistanlı milisler ve Rusya'nın desteğiyle var gücüyle saldırılarını sürdürüyor. Bombalar köylerimize âdeta yağmur gibi yağıyor. Bu kadar güç ve teknoloji karşısında güç kaybetsek de tek askerimiz kalana kadar mücadelemiz sürecek. Aramızdaki en önemli fark, onlar para, bizler ise vatan ve Allah için savaşıyoruz. 60 yaşındaki babalarımızla gençlerimiz omuz omuza vermiş, köylerini koruyor. Tek köyümüz, askerimiz de kalsa savaşmaya devam edeceğiz. Bu topraklar atalarımızın. Buradaki mücadele asla bitmez.”.

Bayırbucak Türkmen bölgesinin stratejik konumda olduğunun altını çizen Solak, rejimin bu bölgeyi ele geçirip PYD'ye verebileceğini savundu.

AA

HABERE YORUM KAT