TEİAŞ Genel Müdürü Yıldır İstifa Etti

06.04.2015 10:44
TEİAŞ Genel Müdürü Yıldır İstifa Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır'ın istifa ettiğini açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik kesintilerine ilişkin, "İyileştirmeler, yenilemeler, kapasite artırımı, yeni devreye girecek santrallerin bağlantı hattı çalışmaları nedeniyle 5 tane iletim hattının devre dışı kaldığını görüyoruz. Teknik bir arıza olmakla beraber bir işletim hatası olduğu da tarafımızdan düşünülüyor" dedi.

Bakan Yıldız, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜMSİAD) yeni yönetim kurulunu kabulü sonrasında ülke genelinde yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Birçok olumsuzluğun çok kısa bir zaman diliminde bir araya gelmiş olmasının çok az rastlanan bir durum olduğunu belirten Yıldız, iyileştirmeler, yenilemeler, kapasite artırımı, yeni devreye girecek santrallerin bağlantı hattı çalışmaları nedeniyle 5 tane iletim hattının devre dışı kaldığını söyledi. Yıldız, "Teknik bir arıza olmakla beraber, bir işletim hatası olduğu da tarafımızdan düşünülüyor" diye konuştu. 

TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır'ın durumu kendi sorumluluğu sayarak istifa ettiğini açıklayan Yıldız, konuyla ilgili daire başkanlarının da açığa alındığını bildirdi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim