1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tecavüzcüsünü Öldüren Kadına Destek
Tecavüzcüsünü Öldüren Kadına Destek

Tecavüzcüsünü Öldüren Kadına Destek

Yalvaç Belediye Başkanından tecavüzcüsünü öldüren kadına destek ve cezaevinde yardım sözü geldi.

A+A-

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i öldürdükten sonra kafasını kesip köy meydanına atan Nevi Y.'ye, belediye başkanı Tekin Bayram'dan destek geldi.

Gönülden Destekliyorum

İlçenin Demokrat Parti'li belediye başkanı Tekin Bayram, "Böyle bir olayın olmasını gönül istemezdi" sözlerinin ardından, "Ancak tüm topluma iyi bir ders verdiğini düşünerek olayın faili Nevin Y.'yi gönülden destekliyorum. Cezaevinde ve sonrasında kendisine destek olacağız" dedi.

Yardım Yapacağız

Aynı zamanda Yalvaç Güçsüzlere Yardım Sağlık ve Eğitim Vakfı başkanı olan Bayram, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"Vakıf olarak Nevin Y.'ye cezaevinde ve sonrasında her türlü maddi ve manevi desteği vereceğiz. Cezaevindeki koğuşuna televizyon, halı gibi malzemelerin alınmasını sağlayacağız. Aylık ihtiyaçlarını gidermesi için de 100-150 lira yardım yapacağız. Vakıf olarak kendisine yardım yapmayı, sahip çıkmayı borç görüyoruz."

Yasalar Yeterince Ceza Vermiyor

Türk ve İslam toplumunda namusun her şeyden önce geldiğini belirten Bayram, "Burada bir kadının namusuna göz dikilmiş. Yasalar tecavüz suçu işleyenlere yeterince ceza vermiyor, mağdurları da koruyamıyor. Yasaların namusa göz dikenlere yeteri kadar ceza vermemesi nedeniyle Nevin Y., kendisine tecavüz eden kişinin cezasını eliyle verme yolunu seçmiş. Aslında hiç de istemediğimiz şeyler oldu. Ama ben şahsen o bayanın yaptığı olayın kötü niyetli ve ahlaken bozulmuş insanlar için caydırıcı olacağına inanıyorum. Nevin Y., ahlaksızlara ders verdi, destekliyorum. Aynı zamanda topluma da mesaj verdi" dedi.

Bayram, ayrıca amacının suçu ya da suçluyu övmek olmadığını belirterek,"Ahlaki yönden baktığımız zaman bir insanın başının kesilmesi, adam öldürmek doğru olmasa da Nevin Y., namusunu korumak için cinayeti işlemiş. Türk ve İslam kadınının gerçekten yapması gerekeni yaptığı kanaatini taşıyorum. Belediye başkanı olarak bu benim şahsi fikrimdir" diye konuştu.

Belediye Başkanı Bayram üzerinden, bu açıklamaları nedeniyle bazı medya organlarında linç kampanyası başlatılması da dikkat çekti.

nevin-y_tecavuzcusunu-olduran-kadin.jpg

Tecavüzcüsünü Öldürmüştü

Koruyaka Köyü'nde 2 çocuk annesi 26 yaşındaki Nevin Y., silah zoruyla kendisine tecavüz ederek hamile bırakan 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider'i 28 Ağustos gecesi av tüfeğiyle öldürmüştü. Nevin Y., daha sonra Gider'in başını bıçakla keserek çuvala koymuş ve köy meydanına getirerek "İşte namusumla oynayanın kellesi" diye bağırmış ve Gider'in kesik başını köy meydanına atmıştı. Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan Nevin Y., şu anda tutuklu.

 

HABERE YORUM KAT

9 Yorum