1. HABERLER

  2. HABER

  3. TBMM Oturumu Kavgayla Kapandı
TBMM Oturumu Kavgayla Kapandı

TBMM Oturumu Kavgayla Kapandı

Meclis Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen İçtüzük görüşmelerinde CHP'li ve Ak Partili vekiller arasında kavga çıktı.

09 Şubat 2012 Perşembe 00:09A+A-

Meclis Genel Kurulu'nda gerçekleştirilen İçtüzük görüşmelerinde CHP'li ve Ak Partili vekiller arasında kavga çıktı.

CHP'li vekiller "Meclis kürsüsünü işgal" eylemi yaptı.

Oturuma 5 kez ara veren Meclis Başkanı Cemil Çiçek, yaşanan gerginliği önleyemeyince oturumu kapatma kararı aldı.

Ancak bu durum gerginliğin daha da artmasına neden oldu. CHP'li ve Ak Partili milletvekilleri yumruk yumruğa kavga etti.

'Meclis Böyle Bir İşgal Görmedi'

Teklifin tümü üzerinde soru soran olmadığını, bu nedenle teklifin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlandığını ifade eden Çiçek, maddelere geçilmesini oylamaya sundu.

Teklifin maddelerine geçilmesinin kabul edilmesinin ardından Çiçek, teklifin birinci bölümünün görüşülmesine başlandığını açıkladı.

''Birinci bölüm üzerinde söz isteyen var mı?'' diye soran Çiçek'e, Vural ve CHP'li milletvekilleri tepkilerini sürdürdü. Bunun üzerine Çiçek, şöyle devam etti:

''Kürsünün işgal edildiği nerede bakidir. Kürsü işgal edilerek sorun çözülebilir mi? Ben yapmıyorum, yapmak istemiyorum. Bu Meclis böyle bir işgali ne gördü ne de hak etti. Bunu doğru bulmuyorum. Bundan sonra kendi istediği olmayan kürsüyü işgal ederse, bu İçtüzük ne ifade edecek? '68. maddeyi uygulayın' diyorsunuz ama şu işgalin bana İçtüzükte bir maddesini gösterin. Şu görüntünün İçtüzükte bir maddesini gösterin. İçtüzükte şunun bir gerekçesini gösterin. Her istediği olmayan kürsü işgal edecekse, o zaman bu Meclis nasıl çalışacak? Bundan sonra kürsü işgal edeceksek, sorunları böyle çözeceksek, bu İçtüzük ne işe yarayacak, ben de onu soruyorum.''

TRT Haber

HABERE YORUM KAT