1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tazminat İçin Mutabakat Sağlandı
Tazminat İçin Mutabakat Sağlandı

Tazminat İçin Mutabakat Sağlandı

Mavi Marmara saldırısı için verilecek tazminat için hazırlanan taslak metin üzerinde anlaşıldı.

A+A-

Mavi Marmara saldırısıyla ilgili İsrail ile Türkiye arasında yürütülen tazminat görüşmelerinin ikincisinde taraflar, taslak bir anlaşma metni üzerinde mutabakat sağladı.

Mavi Marmara saldırısıyla ilgili İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinin ardından, iki ülke arasında yürütülen tazminat görüşmelerinin ikincisinde taraflar, taslak bir anlaşma metni üzerinde mutabakata vardı.

Ankara'da 22 Nisan'da gerçekleştirilen ilk görüşmeden sonra Kudüs'te yapılan ikinci görüşmeye, Türkiye adına Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Müsteşar Yardımcısı Ömer Önhon başkanlığındaki heyet, İsrail adına ise Başbakan Binyamin Netanyahu'nun danışmanı Joseph Ciechanover ile Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Yaakov Amidror katıldı.

Görüşmeler sonunda iki tarafın da üzerinde mutabık kaldığı bir taslak anlaşma metni ortaya çıktı. Bununla birlikte, henüz açıklığa kavuşturulması gereken bazı hususların bulunduğu belirtildi.

Tarafların, gelecek günlerde bu hususları da açıklığa kavuşturmak suretiyle nihai bir mutabakata varmayı hedeflediği ifade edildi. (TRT)

HABERE YORUM KAT