Tayyar: CHP İşgal Altında, Kemal Bey Rehin

01.07.2011 00:05
Tayyar: CHP İşgal Altında, Kemal Bey Rehin
Şamil Tayyar, CHP’nin yemin etmemesi sonucu gelinen durumdan CHP tabanının da ciddi şekilde rahatsız olduğunu belirtti. Bugün seçim olsa AK Parti’nin yüzde 60 oyla geleceğini savunan Tayyar, “CHP’ye karşı büyük bir öfke ve tepki var” dedi.

 Tv8’de Erkan Tan’ın dünkü konuğu AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar oldu. CHP’nin yemin etmemesini eleştirdi. “Biz şimdi yeni anayasayı konuşamıyoruz bile. Türkiye’yi yeni anayasayı yapmaktan alıkoyacak her türlü enstrüman kullanılıyor. Burada CHP ve BDP’ye düşen temel görev bu oyuna gelmemeleridir” diyen Tayyar, Türkiye’nin demokratik dönüşümünü sağlayacak yeni anayasaya katkı sunmaları gerektiğini ifade etti.

Tayyar, “Maalesef bunu yapamadılar, tuzağa düştüler. CHP işgal altında, Kemal Bey rehin alınmış durumda. Kemal Kılıçdaroğlu’nu tanıdığım kadarıyla, eğer CHP yönetiminde kendi özgün düşüncesi egemen olsa, CHP bu tavrı göstermezdi. Kemal Bey kuşatma altındadır. CHP parlamentoya gelip yemin etmeme kararını çok uzun süre devam ettiremez. Ben inanıyorum ki Kemal Bey de bundan dolayı pişmandır” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde, katıldığı bir canlı yayında İsa Gök ile karşılaştığını belirten Tayyar, şu sözleri kaydetti: “İsa Gök’le karşılaştığımda kendisinin dizleri titriyordu. Ergenekon karşısında dizlerinin bağı çözülenlerin, bize diz çöktürmeye çalışması ironidir. Koskoca Ana Muhalefet partisinin 2 Ergenekon sanığı üzerinden parlamentoyu boykot etmesi başka türlü anlaşılamaz. Bu yöntemle Ergenekon’un değirmenine su taşıyorlar. Ergenekon karşısında dizlerinin bağı çözülenlerin, bize diz çöktürmeye çalışması ironidir.”

Haberal, Balbay Ve Alan’ın Gelmesini Dört Gözle Bekliyor

Şamil Tayyar, “Haberal, Balbay ve Alan’ın gelmelerini dört gözle bekliyorum” derken, şunları söyledi: “Ben seçilmeden önce de gerek Balbay’ın, gerek Haberal’ın, gerek Alan’ın seçilmeleri halinde tahliye edilmeleri gerektiğini söylemiş biriyim. Milli iradeye saygı bunu gerektirir. Yargı kesin hükmünü verinceye kadar bunların parlamentoda olmaları gerekir. Keşke mahkeme Balbay’ı da Haberal’ı da tahliye edip parlamentoya gönderebilseydi, daha iyi olurdu. İstiyorum, istediğimi de söyledim. Fakat, eğer Balbay ve Haberal üzerinden tüm Silivri’yi boşaltmak istiyorlarsa biz buna izin vermeyiz.” (Yeni Akit) 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim