1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tatlıses’e Saldırı Ergenekon İşi mi?
Tatlıses’e Saldırı Ergenekon İşi mi?

Tatlıses’e Saldırı Ergenekon İşi mi?

İbrahim Tatlıses’e yönelik silahlı saldırıyı kimin gerçekleştirdiği kamuoyunda tartışılırken, Akit Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan ilginç bir dilekçeye ulaştı.

16 Mart 2011 Çarşamba 01:39A+A-

Ergenekon Terör Örgütü soruşturmasında yargılanan Erol Ölmez, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunurken, 2 Ekim 2009 tarihinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkeme Heyeti'ne sunduğu yazılı dilekçesinde, "İki ünlü sanatçı infaz edilecek. Bunlar (İT) (MK) İbrahim Tatlıses ve Mahsun Kırmızıgül" ifadeleri yer almıştı. Söz konusu ifadeler, Erol Ölmez'in dilekçesinin 12. sayfasında yer alıyor.

ÖLMEZ, 22 AY CEZAEVİNDE KALDI

Erol Ölmez, Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında 26 Ocak 2008 tarihinde tutuklandı ve 19 Ekim 2009 tarihinde tahliye oldu. Ölmez, Silivri Cezaevi'nde 22 ay tutuklu kaldı.

Erol Ölmez, gazetemize yaptığı açıklamada, Ergenekon üyelerinin Düzce ile İstanbul Kumburgaz'daki askerî alanda silahlı eğitim aldıklarını açıklamıştı.

SİLİVRİ CUMHURİYET SAVCISI TANIK İFADESİNİ ALMIŞTI

Erol Ölmez, Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'suikast' sonucu hayatını kaybettiği yönündeki iddialarına yönelik açıklamalarının ardından tanık sıfatıyla ifade vermişti.

Silivri Cumhuriyet Savcısı Nejat Çakır, 21 Temmuz 2009 tarihinde Erol Ölmez'in ifadesini aldı. Erol Ölmez ifadesinde, 1998 yılından beri Ergenekon adlı bir oluşumun var olduğunu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun susturulması için Çerkez Ali isimli kişiye 10 milyon dolar para teklif edildiği toplantıya katıldığını söyledi. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı; Erol Ölmez'in tanık ifadesini, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

SALDIRIYI ULUSALCILAR MI GERÇEKLEŞTİRDİ?

Siyasi gözlemciler; İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırının ulusalcılar tarafından Kürt-Türk çatışması çıkarmak için gerçekleşmiş olabileceğine dikkat çektiler. Saldırının, Balyoz Darbe Planı davasında 30'u muvazzaf general 155 sanığın tutuklu olarak hakim karşısına çıktığı ilk duruşma gününde gerçekleşmesi dikkat çekiyor.

Maslak Acıbadem Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, uğradığı silahlı saldırı sonucu başından ağır yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses'in, yapılan tıbbi değerlendirme, hastanın genel sistemik bulguları, nörolojik tablosu ve bilgisayarlı beyin tomografisi değerlendirmesiyle mevcut durumunu korunduğunu ve kötüye giden bir şeyin olmadığını belirterek, "Hasta yoğun bakımdan çıkmadığı sürece hayati risk devam ediyor demektir. Ancak burada konuştuğumuz şey, hayati riskin azalarak devam ettiği süreçtir" dedi. Prof. Dr. Elmacı, hastane girişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tatlıses'in kafa içi basıncı düşürmeye dönük yoğunlaştırılmış tedavisinin devam edeceğini söyledi. Kafa içi basıncı düşürmeye dönük verdikleri sedasyonu (hastayı uyutmaya dönük tedavi) azaltarak devam ettirme kararı verdiklerini belirten Elmacı, şunları kaydetti: "Bu şu demektir: Derin sedasyondan, derin uyutmadan giderek ilaçları azaltıp, nörolojik tabloyu görmeye, sistemik tabloyu görmeye dönük bir aşamaya geçmiş oluyoruz. Bu da düne göre daha pozitif bir durumu ifade ediyor. Şunu belirtmek isterim: Tablo oldukça ağır bir tablodur. Dünden beri bunu konuşuyoruz. Bu tablo içerisinde bizim nöroşirurjide temel bir prensibimiz var, hasta yoğun bakımdan çıkmadığı sürece hayati risk devam ediyor demektir. Ancak burada konuştuğumuz şey, hayati riskin azalarak devam ettiği süreçtir." Elmacı, "Bugün yaptığımız tıbbi değerlendirme sonucunda hastamızın mevcut durumunu korumuş olduğunu anladık. Kötüye giden bir şey yok" diye konuştu.

"TÜM BİLGİ KAYNAĞINIZ BİZİZ"

Prof. Dr. Elmacı, bir gazetecinin, "Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül biraz önce bir açıklama yaptı. 'Uyandırıldı, parmaklarını oynatıyordu' şeklinde konuştu" demesi üzerine "Biz tüm bu bilgileri aile ile paylaşıyoruz. Başka kimseye bir tıbbı bilgi verip, başka kimseyle paylaşmamız söz konusu değil" dedi.

Bir gazetecinin, "Başbakan sizi aradı mı?" sorusu üzerine "Dün de söyledim, gerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gerekse Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bizzat kendileri ekibimizle bağlantı kurarak, bilgi alıyorlar" bilgisini veren Cuhadaroğlu, şöyle devam etti:

"Önceki akşam Sağlık Bakanı da tekrar aradı. Bunun dışında ülkemizin ileri gelenleri düzenli olarak bizzat kendileri ya da zaman zaman yardımcıları aracılığı ile bilgi alıyorlar. Biz de Sağlık Bakanlığı'na düzenli olarak durum hakkında bilgiler veriyoruz."

KENAN KIRAN / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT