Taşgetiren: HDP'ye, Baskıyla Oy Toplamaya Çalışıyorlar

14.11.2014 05:59
Taşgetiren: HDP'ye, Baskıyla Oy Toplamaya Çalışıyorlar
A Haber'e konuk olan Star Gazetesi yazarlarından Ahmet Taşgetiren, Kürt siyasetini değerlendirdi, HDP'ye, silahlı baskısıyla oy toplanmaya çalışıldığını söyledi.

A Haber'de Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programında çözüm sürecinde gelinen  nokta ve HDP'nin süreçteki politikası masaya yatırıldı. Programın konuğu Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren'di.

Taşgetiren, hükümetin çözüm sürecinde yeniden bir değerlendirme yaptığını, PKK ya da KCK ile masaya oturulmasının söz konusu olmadığını söyledi.

‘KÜRT SİYASETİNİN ARKASINDA SİLAHLI VESAYET VAR’

HDP'nin süreçteki politikasıyla ilgili soruları yanıtlayan Taşgetiren, "HDP silahlı yapıyla siyaset yapmak ve bölge halkının oyunu öyle almak istiyor. Bu nedenle bu partiyle sürekli format yenilenmesi gerekiyor" dedi.

"Kürt siyasetinin arkasında silahlı bir vesayet var" ifadesini kullanan Star Gazetesi yazarı, "Kandil'in kadroları halka oy verin diye baskı yapıyor. Bu kabul edilemez. HDP de Kandil ile İmralı arasında sıkışmışlık yaşıyor. Onun için hükümet bir durup düşünme, her şeye yeniden bakma ihtiyacı hissetti. 6-7 Ekim olaylarına yol açacak bir zemine asla müsaade etmeyiz. Yalçın Akdoğan’ın söylediği o." diye konuştu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim