1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Taş, Çulhaoğlu, Aksoy ve Çölgeçen Tutuklandı
Taş, Çulhaoğlu, Aksoy ve Çölgeçen Tutuklandı

Taş, Çulhaoğlu, Aksoy ve Çölgeçen Tutuklandı

Gülen örgütünün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Murat Aksoy ve Mutlu Çölgeçen’in tutuklandığı öğrenildi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Gülen örgütünün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınanAtilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Murat Aksoy ve Mutlu Çölgeçen tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanmaları istemiyle hâkimliğe sevk edilen 8 kişinin işlemleri tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği, Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Murat Aksoy ve Mutlu Çölgeçen'in tutuklanmasına karar verirken, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ayhan Şimşek'i serbest bıraktı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ömer Şahin, Abdullah Alparslan Akkuş, Rasih Yılmaz ve Nurullah Öztürk savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

HABERE YORUM KAT