1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tarhan'dan Bir Garip Açıklama: İlahlar HDP'yi İşaret Etti
Tarhan'dan Bir Garip Açıklama: İlahlar HDP'yi İşaret Etti

Tarhan'dan Bir Garip Açıklama: İlahlar HDP'yi İşaret Etti

Anadolu Partisi'ni kapatma kararı alan Emine Ülker Tarhan, Twitter hesabından ilginç bir açıklamada bulundu.

A+A-

Partisini kapatma kararı alan Emine Ülker Tarhan, Twitter hesabından paylaştığı veda metninde "İlahlar AKP'den kurtulmak için HDP'yi işaret etmişti" şeklinde bir ifade kullandı.

Parti kurma sürecinde kendisine destek olan herkese çok teşekkür eden Emine Ülker Tarhan, ''Evet belki konjonktür hazretleri çok güçlüydü. AKP'den kurtuluş yolu olarak ilahlar HDP'yi işaret etmişti, Bir proje ile karşı karşıya kalmıştık tamam. Evet para lazımmış bulamadık, daha çok inanç lazımmış yeterince aşılayamadık'' ifadelerini kullandı.

İşte Tarhan'ın paylaştığı o metinden bazı kısımlar;

"Tıkanan siyasete yeni bir soluk getirmek, tüm tercihleriyle iktidarı besleyen, ona teslim olmuş muhalefetin uykuya dalıp, onlara fedakarca destek olanları da uyuşturmasını kenardan izlememek için yola çıkmıştık. O iyi insanları destekleyen, umutlandıran, cesaretlendiren, değerlerine sahip çıkıp, yaşatmayı öneren bir anlayışın temsilcisi olmayı dilemiştik. Olmadı.

HDP İTİRAFI

Evet belki konjonktür hazretleri çok güçlüydü. AK Parti'den kurtuluş yolu olarak ilahlar HDP'yi işaret etmişti, Bir proje ile karşı karşıya kalmıştık tamam.

"SİYASET İÇİN PARA LAZIMMIŞ"

Ama siyaset için para lazımmış, devasa bütçeler lazımmış. İnsanın özgürlüğünün önemi olmasa da paraların özgür olması havada uçuşması lazımmış. Oysa ben paranın değil insanın gücüne ve özgürlüğüne inananlardanım. Hala buna inanıyorum.

Yeni Akit

HABERE YORUM KAT