1. HABERLER

  2. HABER

  3. Taraf Bu Defa Koç’un Avukatlığına Soyundu
Taraf Bu Defa Koç’un Avukatlığına Soyundu

Taraf Bu Defa Koç’un Avukatlığına Soyundu

Maliye, Taraf’ın “Koç'a 200 kişilik müfettiş ordusu” manşetiyle Gezi destekçisi Koç Grubu’nu savunmaya yönelik kurguladığı haberine “hayal ürünü, yalan haber” şeklinde açıklama yaptı.

A+A-

Gezi olayları sonrası özellikle kamu kurumlarını hedef alan çarpıtma haberlere imza atan Taraf Gazetesi, bu kez de Maliye Bakanlığı tarafından yalanlandı. Maliye, Taraf’ın “Koç'a 200 kişilik müfettiş ordusu” manşetiyle Gezi destekçisi Koç Grubu’nu savunmaya yönelik kurguladığı haberine “hayal ürünü, yalan haber” şeklinde açıklama yaptı.

Taraf Gazetesi bu kez de Maliye Bakanlığı tarafından yalanlandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Taraf Gazetesi’nin Hüseyin Özay imzalı, ‘Koç’a 200 kişilik müfettiş ordusu’ manşeti tamamen hayal ürünü, yalan bir haberdir” denildi.

Taraf Gazetesi’nin Koç Grubu’nu korumaya yönelik haberiyle ilgili Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bünyesinde vergi incelemesi yapmaya yetkili olanlar, vergi incelemelerini, mükellefin hak ve hukukunu gözetmek suretiyle, tamamen ilgili vergi kanunlarına uygun biçimde kamu hak ve hukukunu koruyarak yapmaktadırlar. Bu çerçevede gerçek bilgiye dayanmayan bu ve benzeri haberlere itibar edilmemesi hususu ile kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Taraf’ta yer alan haberde, Koç Grubu’nun Gezi eylemleri sonrası hükümetin hedefi haline geldiği, Koç’a ait şirketlerin incelenmesi için Maliye tarafından 200 kişilik dev bir ekip oluşturulduğu iddia edilmişti. 

MİLAT

HABERE YORUM KAT

1 Yorum