Taliban Lideri Mesud'un Şehadeti Doğrulandı

02.11.2013 16:08
Taliban Lideri Mesud'un Şehadeti Doğrulandı
Pakistan Taliban hareketi Hekimullah Mesud'un şehadetini doğrulandı.

Tehrik-i Taliban Pakistan (Pakistan Taliban Hareketi) Güney Veziristan Sözcüsü Mevlana Azam Tarık, TTP lideri Hekimullah Mesud'un şehadetini doğruladı.

Mevlana Kazım Tarık, Mesud'un İHA saldırısında şehit olduğunu  açıkladı. Tarık, yeni TTP liderinin seçilmesi için örgüt şurasının henüz kararını vermediğini söyledi. Şuranın, Mesud'un yerine geçecek kişiyi belirlemek için bir araya geldiğini, üst düzey komutanların görüşlerinin alınmasının ardından yeni liderin ancak 2-3 gün içerisinde açıklanabileceğini ifade etti.

Tarık, İHA'ların aşiretler bölgesi üzerinde devamlı uçtuğunu, şura üyelerinin de saldırılara maruz kalmamak için sürekli yer değiştirdiğini ifade ederek, yeni liderin açıklanmasının bu yüzden zaman alacağını belirtti.

Öte yandan, Enformasyon Bakanı Pervez Raşid, gazetecilere yaptığı açıklamada, İHA saldırılarının TTP ile yürütülmesi planlanan barış görüşmelerini engelleyemeyeceğini söyledi. Bakan Raşid, hükümetin TTP ile müzakereleri başlatma fikrinde bir değişiklik olmadığını ifade ederek, "Bu kez İHA, barış görüşmelerini vurdu ama biz barışın görüşmelerinin ölmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim