1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Taliban, Afganistan'da 400 Tankeri İmha Etti (FOTO)
Taliban, Afganistan'da 400 Tankeri İmha Etti (FOTO)

Taliban, Afganistan'da 400 Tankeri İmha Etti (FOTO)

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Afgan ve yabancı güçlere lojistik destek veren araçların park yerinde meydana gelen yangında, 400 tanker bir daha kullanılamayacak şekilde devre dışı kaldı.

A+A-

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Afgan ve yabancı güçlere lojistik destek veren araçların park yerinde meydana gelen yangında, 400 tanker zarar gördü.

Kabil Polis Sözcüsü Haşmatullah Stanikzai, yaptığı açıklamada, yangının nedeninin belli olmadığını belirterek, yangının dün gece Kabil’in Argandı bölgesinde başladığını ve saat 10.00 sularında söndüğünü dile getirdi.

Kaynaklar ise Taliban'ın bölgeye en az dört roket fırlattığını belirtiyor. Sözcü, “Yangın sırasında yabancı ve Afgan güçlerine lojistik destek veren araçların park yerinde 650 tanker vardı. 250 tanker zarar görmeden olay yerinden çıkarıldı ancak 400'ü yandı” dedi.

AA'da yer alan habere göre Afganistan İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, yangını araştırmak için bir heyettin olay yerine gönderildiğini, yangın nedeninin henüz belli olmadığını bildirdi.

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mucahid ise yaptığı yazılı açıklamada, Afgan ve yabancı güvenlik güçlerine lojistik destek veren araçların park yerine bombalı saldırı düzenlediklerini, çıkan yangında yüzlerce aracın yandığını ve çok sayıda kişinin öldüğünü belirtti.

afganistan--kabil-tankerler-yakildi01.jpg

afganistan--kabil-tankerler-yakildi03.jpg

afganistan--kabil-tankerler-yakildi02.jpg

HABERE YORUM KAT