1. HABERLER

  2. HABER

  3. Taksim Dayanışması Talepleri Azalttı!
Taksim Dayanışması Talepleri Azalttı!

Taksim Dayanışması Talepleri Azalttı!

Daha önce politik taleplerin de içinde bulunduğu çok sayıda talepte bulunan Taksim Dayanışması, taleplerini 3'e indirdi

A+A-
İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlerinden sonra başlayan olaylar devam ederken Başbakan adına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından kabul edilen Taksim Platformu üyeleri çeşitli taleplerde bulunmuşlardı.
 
Platformun talepleri arasında politik sayılanlar da vardı. Hükümetin bu talepleri kesinlikle kabul etmeyeceği dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından tekrar edilmişti.
 
Arınç'ın açıklaması ve bugünkü Taksim Meydanı'na girişten sonra platformdan yeni açıklama geldi. Gelen yeni açıklamada talepler üçe indirildi.
 
İşte o açıklama ve talepler:
 
Taksim Dayanışması Basın Açıklaması:
 
10 gün önce  sabah 05.00'te Gezi Parkına yapılan polis baskını ile bugün yapılan arasında sadece saat farkı bulunuyor. Bu kez 07.00'de yapılarak fark yaratılan polisin Taksim'in fethi harekatında yine onlarca yaralı ve toplumu endişeye sevk eden bir polis ablukası var. Polis ablukasının olduğu yerde demokrasiden, diyalogdan söz edilemez.
 
Taksim Dayanışması'nın yurttaşlarımızın ortak dileği haline gelen taleplerine  hiçbir yanıt verilmemişken, İki haftadır omuz omuza her türlü dayanışmayı gösteren Gezi Parkı Direnişçileri arasında parkçı-marjinal ayrımı yapılmasından medet umuluyor.
 
Kimse parkına ve yaşamına sahip çıkanları ayrıştırmaktan medet ummasın. Biz bir arada durmaya ve haklı, meşru taleplerimizi dayanışma ile örmeye devam edeceğiz.
 
Bir kez daha yinelemek istiyoruz. Parkına ve yaşamına sahip çıkanlarla polisi karşı karşıya getirmekten vazgeçin.
 
- Gözaltına alınanları serbest bırakın
- İki haftadır süren polis şiddetinin sorumlularını görevden alın
- İlk ve en temel talebimiz olan GEZİ PARKININ 1 METREKARE OLSUN BETONLAŞTIRILMAYACAĞINI, PARK OLARAK KALACAĞINI RESMİ OLARAK AÇIKLAYIN...
 
*****
 
Önceki taleplerle ilgili haberimiz:
 
 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum