1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Tahrir Meydanı'na Açılan Tüm Yollar Kapalı
Tahrir Meydanı'na Açılan Tüm Yollar Kapalı

Tahrir Meydanı'na Açılan Tüm Yollar Kapalı

Darbeciler, darbe karşıtları tarafından, düzenlenmesi planlanan cuma gösterilerinden önce Tahrir Meydanı'nın girişlerini kapattı.

A+A-

sır güvenlik güçleri, darbe karşıtları tarafından, "Halkın iradesi yargılanıyor" adı altında düzenlenmesi planlanan cuma gösterilerinden önce Tahrir Meydanı'nın girişlerini kapattı.

Güvenlik güçleri, meydana açılan tüm ana yolları zırhlı araçlar ve dikenli tellerle kapatırken, Rabitul Adeviyye Meydanı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Savunma Bakanlığı binasının çevresi, Giza kentindeki Mustafa Mahmud Meydanı ve Nahda Meydanı da araç trafiğine kapatıldı.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, Mısırlıları bugün "Halkın iradesi yargılanıyor" adı altında cuma gösterileri düzenlemeye ve ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yargılanacağı 4 Kasım Pazartesi'ye kadar meydanlarda toplanmaya çağırmıştı.

Mursi, İhvan liderleri ve cumhurbaşkanlığında görevli kişiler hakkında "Geçen yıl 5 Aralık'ta cumhurbaşkanlığı önünde anayasal düzenlemeleri protesto eden eylemcileri öldürmeye teşvik " suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşmasının tarihi, Kahire İstinaf Mahkemesi tarafından 4 Kasım olarak belirlenmişti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT