Tahrir Darbeyse Adeviyye'yi Nereye Koyacaksınız

12.07.2013 00:21
Tahrir Darbeyse Adeviyyeyi Nereye Koyacaksınız
Başbakan Erdoğan: Bize günlerce Mısır'da Tahrir Meydanı'nı gösterdiler. Tahrir Meydanı'nda gösteri olması darbeyi meşru göstermez.

Başbakan Erdoğan: Bize günlerce Mısır'da Tahrir Meydanı'nı gösterdiler. Tahrir Meydanı'nda gösteri olması darbeyi meşru göstermez. Meydanlar göstergeyse Adeviyye Meydanı'nı nereye koyacaksınız. Her darbe gayrimeşrudur. Milletin duası tuzakları alt üst etmeye yeter. Omurgalı olalım, hayat dolarlarla avrolarla uzamıyor, kısalmıyor. Onlar arkalarına sosyal medyayı alabilirler. Olanlara sakın üzülmeyin, kimin kim olduğunu ortaya çıkarıyor.

Türkiye her geçen gün daha iyiye birlik ve beraberlik içinde yürüyecektir. Bu Ramazan ayında Rabbim Mısır halkının yanında olsun.

Bazıları darbeleri demokratik darbe diye nitelendirebilir. Darbeleri makul görenler, haklı görenler, kendileri için kazanç kapısı olarak görenler olabilir. Ama insan olmanın, insanlık onuru taşımanın gerektirdiği duruş, hiç ama demeden, ancak demeden, lakin demeden her darbeye karşı çıkmak, her darbeyi kınamak, gayri meşru görmektir.

MÜSİAD'ın Haliç Kongre Merkezi'ndeki iftarına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Bakın biz Türkiye olarak çok net bir ilkeden bahsediyoruz. İktidarda kim olursa olsun, hangi ülkede olursa olsun her darbe gayri meşrudur" ifadelerini kullandı.

"Eğer Mısır'da Muhammed Mursi değil de seçimle gelmiş olmak kaydıyla şu andaki yönetim olsaydı, bu yönetime karşı bir darbe yapılsaydı, biz hiç tereddütsüz o darbenin de karşısında tavır alırdık" şeklinde konuşan Başbakan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bazıları darbeleri demokratik darbe diye nitelendirebilir. Darbeleri makul görenler, haklı görenler, kendileri için kazanç kapısı olarak görenler olabilir. Ama insan olmanın, insanlık onuru taşımanın gerektirdiği duruş, hiç ama demeden, ancak demeden, lakin demeden her darbeye karşı çıkmak, her darbeyi kınamak, gayri meşru görmektir." (Yeni Şafak)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim