1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Taburcu Olur Olmaz Kardeşine Koştu
Taburcu Olur Olmaz Kardeşine Koştu

Taburcu Olur Olmaz Kardeşine Koştu

Gaziantep'teki vahşi saldırını ardından iki kulağında da işitme kaybı yaşayan Saliha Toraman, taburcu olur olmaz ameliyattan çıkan 14 yaşındaki kardeşi Cansu'nun yardımına koştu.

A+A-

20 Ağustos Cumartesi günü Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bir sokakta düzenlenen kına gecesine yapılan vahşi saldırının ardından Toraman kardeşlerin tutumları da kardeşlik duygularının beraberinde getirdiği fedakârlığı gözler önüne serdi.

Patlama nedeniyle her iki kulağında da hasar oluşan ve geçirdiği ameliyatlardan sonra taburcu edilen Saliha Toraman, olay anında ‘bulamadım’ diye hayıflandığı kardeşi Cansu'nun ameliyatta olduğunu öğrenince sargılı hâlde kardeşinin bulunduğu Gaziantep'teki HATEM Hastanesi’ne koştu. Ailesinin dinlenmesi konusundaki ısrarlarına rağmen kardeşinin refakatçiliğini yapmak isteyen Saliha Toraman, kardeşinin âdeta eli kolu oldu.

“Her Yer Kan ve Revan İçerisindeydi”

Kendi acısını unutup kardeşinin iyileştiğine sevinen Saliha Toraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kına gecesine kardeşi Cansu ile beraber gittiğini anlattı.

Normal bir düğün yerinde olanların yaşandığı olay yerinde hiç beklenmedik bir ânda üzücü olayın yaşandığını ifade eden Toraman, “Aslında biz patlamayı duyunca hoparlör patladı sandık. Bir ânda her yer alev topuna döndü, gözümü açtığımda her yer toz duman, kan ve revan içerisindeydi, insanlar yerlerdeydi.” dedi.

“Çok Şükür Kardeşim da Tedavi Oldu”

Kendisine geldiğinde ilk olarak Cansu'nun aklına geldiğini dile getiren Toraman, şöyle konuştu:

“Kardeşimle gittiğim için kendime gelir gelmez, hemen kardeşimi aramaya çalıştım. Tüm akrabalarım oradaydı ama kardeşimi bulmak istedim. Aradım, aradım ama hiçbir şekilde bulamadım. Evet, ben yaralıydım ama az çok kendimdeydim. O ân yaralı olduğunu düşünmedim, başkalarına yardımcı olmak istedim ama yapamadım. Düşünsenize, bir ânda patlama oluyor ve tüm akrabalarınız yerde yatıyor. Benim 2 kulağım zarar gördü, ameliyat oldum ama o sorun değil. En önemli sorunum kardeşimdi. Çok şükür o da tedavi oldu. İnşallah diğer yaralılar da bir ân önce şifa bulur.”.

“Hiçbir Şeyden Haberi Yok”

Saliha Toraman, kardeşi Cansu'nun yaşanan olaylardan haberinin olmadığına dikkat çekti.

Saldırıda 2 dayısını, 6 kuzenini ve kayınpederini kaybettiğini, birçok yakınının da yaralandığını söyleyen Toraman, “Cansu olayın büyüklüğünü ve ölenlerin hiçbirini bilmiyor. Hepsini yaralı biliyor. Öğrenmesin diye de televizyon izletmiyorum. Çünkü yaşı daha çok küçük. Yavaş yavaş öğrenmeli. Ben söyleyemem. Artık kim nasıl söyleyecek bilemiyorum. Kaybımız 1 değil, 2 değil, hepsi beraber öldü. Olayı kaldırabileceğini düşünmüyorum.” diye konuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT