1. HABERLER

  2. HABER

  3. Tabip Odası'nın Duyarsız Tavrı Doktorları Üzdü
Tabip Odasının Duyarsız Tavrı Doktorları Üzdü

Tabip Odası'nın Duyarsız Tavrı Doktorları Üzdü

Gezi Parkı olaylarını protesto eden bir eylemcinin Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde doktoru darp etmesi ve İstanbul Tabip Odası'nın bu konuyla ilgili açıklama yapmamasına eleştiriler gelmeye devam ediyor.

A+A-

Gezi Parkı olaylarını protesto eden bir eylemcinin Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde doktoru darp etmesi ve İstanbul Tabip Odası'nın bu konuyla ilgili açıklama yapmamasına eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Darp edilen doktor A.P.'nin görev yaptığı Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği yaptığı açıklamada, "Ayrıca olayın yaşanmasının ardından İstanbul Tabip Odası yetkililerine gerekli bildirimler genel sekreterliğimiz tarafından yapılmıştır. Sağlık çalışanına yapılan şiddete sessiz kalan Tabip Odasının duyarsız tavrı hastanemiz çalışanlarını ve sağlık camiamızı üzmüştür." ifadesini kullandı. Açıklamada şöyle dendi: "Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimize bağlı sağlık tesislerimizden Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde 11.06.2013 tarihinde görev yapan hekimimiz; Taksim Gezi Parkı olaylarında kafa travması geçirerek hastanenin acil servisine getirilen bir hastanın yakını tarafından sözlü ve fiziksel şiddete uğramıştır. Güvenlik görevlilerimizin olaya müdahale etmesi üzerine dışarı çıkarılan hasta yakını hekimimizi tehdit etmeye devam etmiştir. Tüm bu yaşanılan olaylara rağmen;  hastaya tıbbi müdahale yapılarak hekimimiz tarafından tedavisi gerçekleştirilmiştir. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi son günlerde yaşanılan olaylar sebebiyle mevcut konumu gereği oldukça yoğun hasta almakta, hastane bünyesinde görevli yöneticileri ve sağlık çalışanları günlerdir özveriyle hizmet vermektedir. Halkın sağlığını korumayı ilke edinen, yaşam hakkının kutsallığını savunarak görev bilinci ile büyük bir kararlılıkla işlerine dört elle sarılıp çoğu zaman ailelerini, sevdiklerini ikinci plana atan tüm sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddeti kınıyoruz. Şiddete maruz kalan tüm sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu belirtir, gerekli hukuki destek genel sekreterliğimiz tarafından sağlanmaktadır."

ZAMAN

HABERE YORUM KAT