Suudi Arabistan’da İhvan Önde

28.11.2011 13:58
Suudi Arabistan’da İhvan Önde
Yutdışında dün başlayan Mısır Seçimlerinin Suudi Arabistan'daki kesiminden edinilen ilk bilgilere göre İhvan önde.

Mısır’da ülke içinde bugün, yurtdışında ise dün başlayan seçimler hakkında Suudi Arabistan’dan edinilen ilk bilgilere göre Müslüman Kardeşler yarışı açık farkla önde götürüyor. Suudi Arabistan’daki Mısırlı vatandaşların büyük kesiminin oylarını İhvan’a verdiği açıklandı.

Müslüman Kardeşler Cemaati’nin siyasi kolu Özgürlük ve Adalet Partisi’nden bilgili kaynaklar, Mısır’da 30 yıllık Mübarek rejiminin ardından ilk defa yapılan seçimlerde Suudi Arabistan’da yaşayan Mısırlıların oylarının büyük kısmının İhvan’a gittiğini açıkladı. 
Listenin elde ettiği oy oranı, geçerli toplam oyların yüzde yetmiş beş ila sekseni arasında değişiyor.

El-Yevmu’s Sabii gazetesine özel açıklamalarda bulunan kaynaklar, Mısır dışında yaşayan Mısırlı vatandaşların oylarının sayımının bu sabah erken saatlerde başladığına işaret etti. Oy kullanma süreçleri ise dün akşam sona ermişti.

Diğer yandan Özgürlük ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Dr. Muhammed Saad El-Ketateni yurtdışındaki Mısırlıların büyük ölçüde seçimlere katıldığını, Körfez ülkelerinde ve Belçika ile Fransa’da kendilerini seçim için kaydettirenler arasından katılımın yüzde yetmiş oranına vardığını ifade etti. El-Ketatani, partilerinin son neticeleri beklediğini açıkladı. 

Ahmet Yılmaz / TIMETURK

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim