Suud Zindanlarındaki Tutsaklar İçin Duyarlılık Çağrısı

04.03.2013 15:12
Suud Zindanlarındaki Tutsaklar İçin Duyarlılık Çağrısı
El-Kaide liderlerinden İbrahim Rubeyş Youtube’da yayınlanan bir videoda Suudi Arabistan cezaevlerinde tutulan mahpusların kurtarılması için silahlı mücadelenin şart olduğunu söyledi.

Rubeyş, Suudi Arabistan’da serbest kalan her tutuklunun diğer mahpusların da özgürlüklerine kavuşturulması için silahlı çaba içerisine girmesi gerektiğini  ve mahpuslara yönelik olarak halkın sahip olduğu duyarlılığın değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Rubeyş konuşmasında “kendisine sonsuz şükürler olsun ki, Allahu Teala kardeşlerimizi kurtardı. Ve inşallah onlara da bize de Adı’nı yüceltmeyi nasip etsin. Bu kardeşlerimizden arzum faaliyetlerini sürdürmeleridir. Cezaevinden çıktıktan sonra durmamalı ve davaları için mücadeleyi sürdürmelidirler. Halk mahpuslara sempati duyuyor. Bu durumu halkın hükümetin konumunu netleştirmek için değerlendirmek gerekir” diye devam etti.

Cumartesi gecesi cezaevlerindeki siyasi mahpuslara daha iyi muamele edilmesi talebiyle 12 saaatlik eylem çağrısına katılanlardan Kasim bölgesinde içlerinde 15 kadının da bulunduğu 161 kişi tutuklandı. Oturma eyleminin amacı cezaevlerinde çeşitli suçlamalarla tutulan kişilerin durumuna dünya kamuoyunun ilgisini çekmekti.

Haksöz-Haber

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim