1. YAZARLAR

  2. İsmail Kılıçarslan

  3. Susalım biz en iyisi
İsmail Kılıçarslan

İsmail Kılıçarslan

Yazarın Tüm Yazıları >

Susalım biz en iyisi

A+A-

Sen…

Kendini bizden üstün gör. Sıkışınca 'senin bilmediğin, aklının ermediği şeyler var' cümlesine yaslan.

Biz, susalım.

'Başörtüsü furuattır' diyerek okul önlerinde, direnişlerde bizi yapayalnız bırak. Başörtülü kızların gözyaşları arşı tutarken sayende peruk satan dükkanlar tarihlerinin en büyük cirosunu yapsınlar.

Biz, susalım.

'Asker şu an siyasilerden daha demokrat' de, 'Orta Asya'da radikal İslam'ın önündeki engel biz oluruz' de, 'beceremediler, çekilsinler' de, 'Ecevit'e şefaatçi olmak isterim' de.

Biz, susalım.

'Otoriteden izin alınmalıydı' diye açıklama yap; sanki Mavi Marmara gemisine binenlerin iradeleri yokmuş, kendileri karar alamazlarmış, kuklalarmış gibi 'gencecik insanları ölüme gönderdiler' beyanında bulun.

Biz, susalım.

17 yaşındaki kızlara şarkı söylettiğiniz statlara Efendimiz(sav)'in geldiğini söyle.

Biz, susalım.

Ellerini gökyüzüne açıp bugüne kadar gavura, müşriğe, kafire bir kez bile etmediğin tarzda bedduayı/ahitleşmeyi Müslümanlara yap. Üstelik bu metnin içine modern hukuk ve demokrasi gibi ne idiğü belirsiz kavramlar yerleştir.

Biz, susalım.

Sen…

İngilizce gazetende Sabra ve Şatilla katili, eli kanlı Ariel Şaron hakkında 'trailblazing' yani 'öncü, önder, çığır açan' ifadelerini kullan. Televizyonunda son dakika olarak 'Ariel Şaron vefat etti' cümlesini geç.

Biz, susalım.

Nereden çıktığını bilmediğimiz 'operasyon çocuğu' yazarların, Mümin hanımlara hakaret edip iftira atsın, Mavi Marmara hakkında en ağır yalanları söylesin, IHH'yı bitirmeye çalışsın, Türkiye'yi 'terör destekçisi' gibi göstermek için bin türlü numara çeksin.

Biz, susalım.

Oy vermeye elinde bidonla giden, anlattığı hikayelerin sonunda ağlayan ünlü sunucun, IHH Başkanı Bülent Yıldırım'a 'Bülocan' diye lakap taksın. Gazetende ekonomi yazısı yazan herif 'Peygamberin bile kıblesi şaşmış oğlum' yazabilsin.

Biz, susalım.

Badem bıyık yazarın, kötü İngilizcesiyle 'Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginde 'cihadist Erdoğan' sloganları atıldı' diyerek bizi batılı yavşaklara şikayete yeltensin.

Biz, susalım.

Güya entelektüel yazarın, Mısır'da insanlar darbeci köpekler tarafından katledilirken 'İhvan yanlış yapıyor' diye tıslasın.

Biz, susalım.

Senin adamlarının yönettiği mahkemeler Yakup Köse ve arkadaşlarını işlemedikleri suçlardan dolayı içeri atsınlar.

Biz, susalım.

Başörtüsüne hiçbir kısıtlama olmayan Bosna'daki, Macaristan'daki okullarınızda başörtülü çalışmak yasak olsun.

Biz, susalım.

Amerika'daki insani yardım örgütün Netanyahu'nun çağrısı ile İsrail'e yardım toplasın.

Biz, susalım.

Okullarınızda, dershanelerinizde, öğrenci evlerinizde 'herkesin beşer onar twitter adresi olacak. Şu ortamda tweet atmak büyük sevaptır' densin. Kendisini, hareketinizin fedaisi görenler bize sabah akşam küfür ve hakaret etsin.

Biz, susalım.

Gazeten Roboski'nin ilk günü 'kaçakçılar vuruldu' manşeti atsın, sonra iktidarla aranızdaki 'al gülüm ver gülüm' ilişkisi değişince 'Roboski iki yıldır adalet bekliyor' deyiversin.

Biz, susalım.

Yolsuzluk davalarında 'canbaza bak canbaza' diyerek hem savcı, hem avukat, hem hakim rolüne soyunsun birileri. Bir haftada 100 milyar dolar fakirleşsin Türkiye.

Biz, susalım.

Hayır susmayacağız!

Çünkü biz, Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti iktidarına da susmadık.

TOKİ kalkınmasının yanlışlığını eleştiren onlarca makale, onlarca televizyon programı bulabilirim size 'yandaş' medyada.

Yakup Köse ve arkadaşları konusunda; KCK davası konusunda hükümeti en sert şekilde eleştiren yazılar bulabilirim.

'Yeni muhafazakar tosuncukları' yerin dibine batıran bir sürü ses kaydı, bir sürü köşe yazısı derleyebilirim.

'İktidarın üzerinde yolsuzluğun zerresi varsa temizlenmeli, faillerden hesap sorulmalı' demeyen 'yandaş medya' yazarı bulamam fakat. Çünkü istisnasız hepsi söyledi bunu.

Siz 'kaçakçılar vuruldu' manşeti atarken ben ekranda Roboski için gözyaşı döküyordum. Daha ne diyeyim.

O yüzden susmayacağız.

Ölürsek de, susarak değil, avazımız çıktığı kadar bağırarak öleceğiz. İnsan olarak ve insan kalarak…

YENİ ŞAFAK

 

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum