1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriye'yi Gezi İle Karıştırdı
Suriyeyi Gezi İle Karıştırdı

Suriye'yi Gezi İle Karıştırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın muhafazakar görüşlü gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'a (FAZ) bir demeç verdi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın muhafazakar görüşlü gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung'a (FAZ) bir demeç verdi. Suriye'de süren insanlık dramına ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayıcı açıklamalarıyla dikkat çeken CHP Lideri, Esed muhaliflerinin Türkiye'de eğitildiğini ileri sürerek 'Türkiye, Suriye'ye terör ihraç ediyor' dedi. Alman gazetesine verdiği röportajda, Erdoğan'ı 'Esed kadar otoriter' ifadesiyle suçlayan Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Esed ile arasında yönetim rengi olarak yalnızca ton farkı olduğunu savundu. Erdoğan'ın da Esed gibi kendi halkına güç uyguladığını savunan Kılıçdaroğlu, buna örnek olarak ise Gezi Parkı olaylarını gösterdi.

MUHABİR BİLE SAÇMA BULDU

'Gezi olayları sırasında 5 kişi öldü' diyen Kılıçdaroğlu'na Alman muhabir, 'Ama onbinlerce insanın öldürüldüğü Suriye ile Gezi'yi aynı noktaya koymak biraz zorlama olmaz mı?' diye sordu. Bu soru karşısında bocalayan Kılıçdaroğlu, bu sefer, Gezi eylemlerinde 8000 kişinin yaralandığını iddia ederek, Suriye'de bombalar altında süren katliamla bağ kurmaya çalıştı. Taksim'deki olayların uluslararası bir operasyona dönüştüğü iddialarını da saçma bulan Kılıçdaroğlu, hükümetin önce Alman Lufthansa Havayolları'nı, daha sonra CNN ve BBC'yi, ardından ise Yahudi lobisini suçladığını belirterek, AK Parti yönetiminin ülkeyi yönetemediğini iddia etti. (Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT