1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriye’ye Yardım, Hazımsızlık Yarattı
Suriye’ye Yardım, Hazımsızlık Yarattı

Suriye’ye Yardım, Hazımsızlık Yarattı

İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın, Esad zulmü altında inleyen ve ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilere yönelik yardım kampanyası hazımsızların saldırısına uğradı.

06 Temmuz 2011 Çarşamba 02:06A+A-

2 ayı aşkın bir süredir Suriye’de kan gövdeyi götürürken Türkiye’deki Nusayri rejiminin uzantıları da dişlerini göstermeye başladı. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın İstanbul Fatih’te Vatan Caddesi üzerinde asılı bulunan “Suriye Yardım Bekliyor” pankartlarına kimliği belirsiz kişiler saldırıda bulunarak, çeşitli yazılar yazdı.

İnsanlıktan nasibini alamayan saldırganlar, İnsani Yardım Vakfı’nın afişinin üzerine “Suriye halkının size ihtiyacı yoktur” şeklindeki yazılar yazdı. Bu somut saldırının yanısıra internette bazı sosyal medya uygulamalarında da benzeri saldırılar yapılması dikkat çekiyor.

Suriye Hassasiyetli Sitelere Saldırılar Yapılıyor

Suriye’de devam eden insanlık dramına işaret etmek amacı ile hazırlanan “Suriye halkı yalnız değildir”, “Beşşar Esad, halkına değil İsrail’e saldır”, “Sınırlara dayanıyoruz” ve “16 Temmuz Gençlik Hareketi” gibi çeşitli grup ve etkinliklere de saldıran Baas rejiminin Türkiye’deki yandaşları, insanları provoke etmeye devam ediyor. Bu grupları ele geçirip hakaret içeren sözler yazan Baas yandaşları, bu tür organizasyonlar aracılığı ile ses getirmeyi amaçladıklarını da açık bir dille ifade ediyorlar.

Mahir Esad’a Methiyeler Düzüyorlar

Daha çok Türkiye’nin Suriye sınırında yaşayan bazı vatandaşların destek verdiği bu tür eylemlerde Suriye’nin mevcut lideri Beşşar Esad’dan ziyade kardeşi Mahir Esad’a methiyeler düzülüyor. “Kahraman Mahir” denilen zalimin yaptığı zulümlere ise hiç değinmeyen Baas yandaşları, Türkiye’ye kaçmak zorunda kalan Suriyeli mültecilere de ağır hakaretler yapıyorlar. (Mustafa R. Özgür / Yeni Akit) 

73758571056947375857105694.jpg

HABERE YORUM KAT

4 Yorum