Suriye'ye Gıda ve Giyecek Yardımı

19.02.2013 14:31
Suriyeye Gıda ve Giyecek Yardımı
Özgür-Der ile Bilgi ve Düşünce Derneği, gıda, un, battaniye ve giyecek yardımını Akçakale sınır kapısı üzerinden Suriye'ye gönderdi.

Özgür-Der ve Bilgi ve Düşünce Derneği, 23 ton kuru gıda, un, battaniye ve giyecek yardımını Akçakale sınır kapısı üzerinden Suriye'ye gönderdi.

Edinilen bilgiye göre, Özgür-Der ve Bilgi ve Düşünce Derneği tarafından Bingöl'de toplanan 23 ton kuru gıda, un, battaniye ve giyecek yardımı Akçakale sınır kapısı üzerinden Suriye'ye Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Telabyat, Rasul Ayn, Afrin, Kamışlı ve Haseke bölgelerine ulaştırılmak üzere, Ahraruş Şam Doğu bölgesi lojistik sorumlusu Ebu Yahya'ya teslim edildi.

Lojistik sorumlusu Ebu Yahya, özellikle ulaştırılan çocuk giyimi, çocuk maması, çocuk bezi ve bebek bisküvisi yardımlarına teşekkür ederek, tıbbi malzeme, ilaç, halı, kilim, çocuk giyimi, ayakkabı gibi temel ihtiyaçların acil olduğunu vurguladı. İnsanların çadırlarda yerlerde yattığını belirten Ebu Yahya, sünger yatak ve halı ihtiyacının da olduğunun altını çizdi.

Geçtiğimiz hafta içinde Özgür-Der Suriyeli Muhacirlere Yardım Komisyonu tarafından bir kamyon un ile bir kamyonet dolusu ilaç, giyim, gıda ve battaniyelerden oluşan yardım malzemeleri Akçakale'de, Serêkanîyê'de bulunan Dır'ül Müslimin sorumlusu Ebu Vail'e teslim edilmişti.

Söz konusu bölgelerin dolaylı olarak savaştan en çok etkilenen Kürt bölgeleri olduğunu belirten kaynaklar, yardımların da bu bölgelere daha az ulaştığını aktardı. (aa)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim