Suriye’ye 12 TIR Dolusu Gıda ve Giysi

12.07.2015 14:54
Suriye’ye 12 TIR Dolusu Gıda ve Giysi
Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği öncülüğünde düzenlenen kampanyada toplanan gıda malzemeleri ve giysiler, 12 tıra yüklenerek Suriye’deki iç savaş mağdurlarına gönderildi.

Yıldırım ilçesindeki Çakıllı Küme Camisi önünde, tırların hareketinden önce düzenlenen törende konuşan Bursa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Kaptan, ramazan ayının her bir günü için 1 tır, toplamda da 29 tır göndermeyi hedeflediklerini ve Suriyeli Müslümanların yaralarına merhem olmayı dilediklerini söyledi.

Hüseyin Kaptan, Suriye’de 5 yıldan beri zulmün devam ettiğini hatırlatarak, “Oradaki kardeşlerimiz sahura kalktıklarında yiyecek bir şey olmadığı için niyet ederek oruçlarını tutuyorlar. Böyle bir coğrafyada ve zamanda bizler de burada iftarlarımızı ve sahurlarımızı nezih ortamlarda yaparken o kardeşlerimizi unutmamamız lazım. Onlara bolca dua etmemiz lazım. İş adamlarıyla kurum ve kuruluşlar onları unutmayarak ve bizi de vesile kılarak oralara yardımlarını ulaştıracaklar” dedi.

Gönderilen tırların birinde bebek ve çocuk elbiseleri, diğerlerinde de gıda malzemeleri bulunduğunu belirten Kaptan, şunları kaydetti:

“1,5 yıl önce Adana’da tırlar durdurulmuştu. O MİT tırlarının haberini de ‘İHH tırları’ diye bir basın mensubu haber yapmıştı. Alakası olmayan bir haber. Suriye’deki o mazlumlara giden yardımı engellemek için o haber yapılmıştı. Geçen hafta aldığım bir haber beni daha çok üzdü. O haberi yapan muhabire Avrupa Basın Konseyi ödül verdi. Yalan bir habere ödül. Bizler o günden sonra Bursa’dan şu anda 206’ncı tırı gönderiyoruz. İHH olarak da 5 binin üzerinde tır gitti. İnsanımız vefakar ve yardımseverdir, bu duygularını kaybetmediği müddetçe dünyanın neresinde mazlum varsa yanında olacağız. Zalimlerin de her zaman karşısında durmak için gayret göstereceğiz.”

(Diriliş Postası)

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim