1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriyelilere Gidecek Olan Yardım Kolilerini Çaldılar
Suriyelilere Gidecek Olan Yardım Kolilerini Çaldılar

Suriyelilere Gidecek Olan Yardım Kolilerini Çaldılar

Suriyeli sığınmacılara dağıtılmak için toplanan 52 bin lira değerinde gıda kolileri, onları taşıyan nakliyeciler tarafından çalındı. Koliler Şanlıurfa’da bulundu.

A+A-

İnsanı Yardım Vakfı tarafından Gaziantep'te toplanan 950 koliden oluşan 52 bin lira değerindeki 20 ton gıda, 25 Ağustos Pazartesi günü Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Suriyeli sığınmacılara gönderilmek üzere evden eve taşımacılık yapan bir nakliye firmasına teslim edildi.

Firmanın görevlendirdiği kamyon şoförü Abdurrazzak A., 700 lira taşıma bedeli karşılığında İHH görevlilerinden teslim aldığı gıda kolileriyle kayıplara karıştı.

Olayın ardından vakıf görevlilerinin başvurusu üzerine harekete geçen polis, Gaziantep ve çevresindeki illerde faaliyet gösteren nakliye firmalarıyla ilgili çalışma yaptı. Birçok kentteki nakliye firmalarının depolarına baskın yapan ekipler, akşam saatlerinde Şanlıurfa'nın Direkli Mahallesi'nde bir depoda piyasanın altında tutarla gıda satıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Mahallenin 1657'nci Sokak'taki depoya baskın yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Gaziantep'ten yüklenen 950 koliden oluşan ve üzerinde İHH logoları bulunan 20 ton gıda ele geçirdi. Ekipler, yardım kolilerini sattığı ileri sürülen Fethi S. ve Ahmet Y.'yi gözaltına aldı.

Piyasa değeri 52 bin lira olan yardım kolileri vakıf görevlisi İbrahim Kaplan’a teslim edildi. Polis yardım kolilerini Gaziantep'ten teslim alan kamyon şoförü Abdurazzak A. ile Ahmet Ç.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT