1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Suriyelilere Ev Vermeyin" Diyen Yarayıcı CHP Adayı
"Suriyelilere Ev Vermeyin" Diyen Yarayıcı CHP Adayı

"Suriyelilere Ev Vermeyin" Diyen Yarayıcı CHP Adayı

DHKP-C operasyonlarında göz altına alınan üyeleriyle yeniden gündeme gelen Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı, Hatay'dan 1. sırada CHP milletvekili adayı oldu. Yarayıcı, Suriyeliler için söylediği sözlerle büyük tepki çekmişti.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 7 Haziran genel seçimleri için adaylar netleşti. Hatay'da ilk sırayı Grup Yorum'un eski solistlerinden Hilmi Yarayıcı aldı.

Yarayıcı, Antakya'nın Yeşilpınar Belediyesi'nde “Barışa Çığlık" adı altında 25-26 Ağustos tarihlerinde yapılan festivalin sunuculuğunu yapmış ve “Evet, sevgili Antakyalılar söz bitti; artık bir şeyler yapmak zorundayız! Muhtarlar, emlakçılar, ev sahipleri! Sakın ha, sakın evlerinizi bunlara (Suriyelilere) kiralamayın, yarın öbür gün size döner bunlar!.." sözleriyle akıllara kazınmıştı.

Geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde yine CHP'den Hatay milletvekili adayı olan Hilmi Yarayıcı, 6. sıradan aday gösterilince istifa etmek durumunda kalmıştı.

"Bunlara Ev Vermeyin Demek Bizim Görevimizdir"

Diğer yandan Barış Derneği tarafından Antakya'da düzenlenen Uluslararası Barış Konferansı panelinde söz alan Yarayıcı, “Kafa kesen ve bunun için para alanlar bizim memleketimizde rahatça dolaşıyor. Topraklarımızdan defolun demek bu katillere bizim görevimizdir. Bunlara ev vermeyin demek bizim görevimizdir. Bu çağrı dolayısıyla bizim Baasçı olduğumuzu söylediler. Kafa kesenlere karşı çıktığımız için." açıklamasıyla dikkat çekmişti. 

(Yeni Şafak İnternet)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum